Gmina Nowe Miasto podsumowała miniony rok konferencją i toastem noworocznym

2020-01-24 19:17:46(ost. akt: 2020-01-24 21:36:08)
W Tylicach odbyła się konferencja noworoczna połączona z toastem. Spotkanie, podczas którego podsumowano dokonania 2019 roku, zorganizował gospodarz gminy Nowe Miasto wraz z samorządem.
Coroczne spotkanie to okazja do podsumowań i podziękowań. Tomasz Waruszewski, przedstawił niektóre ubiegłoroczne dokonania. Mówił też o planach inwestycyjnych na rok 2020. Jednak w szczegółach, o tym co w gminie zrobiono na przestrzeni 2019 roku, opowiadał wyemitowany film.

Tradycją w nowomiejskiej gminie jest nagradzanie co roku wyróżniających się osób w działalności społecznej. W tym roku statuetkę Laur — Zasłużony dla Dobra Wspólnego otrzymali:

Iwona Trąpczyńska - inicjatorka i twórczyni filmu o Augustynie Serożyńskim - senatorze i pośle na sejm Rzeczypospolitej Polskiej - jednym z najwybitniejszych postaci w historii gminy Nowe Miasto Lubawskie. Film pod tytułem "Augustyn Serożyński - mała inscenizacja dzieci z wielką historią w tle" miał swoją premierę 2 grudnia 2019 roku w Skarlinie.


Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Jamielnik - Dzięki staraniom stowarzyszenia został oczyszczony staw w Jamielniku i zagospodarowano jego otoczenie. Środki na ten cel zostały pozyskane w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania "Ziemia Lubawska". Warto dodać, że renowacja stawu to nie pierwsze działanie stowarzyszenia na rzecz lokalnej społeczności.

RADOMNO BIEGA - To grupa zapalonych biegaczy, którzy aktywnie włączają się w promocję zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Radomna i gminy Nowe Miasto Lubawskie. Biorą udział w wielu imprezach biegowych, włączają się w akcje charytatywne, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym. Zorganizowany z inicjatywy grupy I Bieg Przełajowy im. ks. Józefa Dembieńskiego okazał się sukcesem sportowym i organizacyjnym i był jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w gminie Nowe Miasto Lubawskie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Mszanowie - skrót KGW rozwijają jako: Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe. Od momentu powstania koła działają na rzecz lokalnej społeczności z wielką energią i zaangażowaniem organizując, między innymi, wydarzenia integrujące mieszkańców, działania prozdrowotne czy imprezy charytatywne. Uczestniczą także, z wielkim powodzeniem, w targach i konkursach kulinarnych. A wszystko w myśl zasady: Smacznie, zdrowo kolorowo, tylko z KGW Mszanowo!

Izabela Ziółkowska-Balewska, Jan Bazyli Lipszyc - inicjatorzy wydania książki pt "Historie z Lekart". Dzięki nim oraz wielu wolontariuszom - "Kronikarzom z Lekart" - powstała fantastyczna publikacja w której znalazły się wspomnienia jak żyło się przed i po wojnie, jak radziła sobie wieś w trudnych czasach, historia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekartach, nieco o genealogii lekarckich rodów, zbiór starych przepisów kulinarnych i trochę zdjęć . Publikacja wzbudziła tak wielkie zainteresowanie lokalnej społeczności, że w planach jest powstanie kolejnej części "Historii z Lekart"

Alina Ługiewicz, Klaudia Kucińska - uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach. Łączy je wielka pasja jaką jest królowa sportu - lekkoatletyka.
Alina Ługiewicz osiąga fantastyczne wyniki w konkurencjach biegowych na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich, między innymi III miejsce na ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych w Siedlcach czy II miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach w Krakowie.
Klaudia Kucińska to mistrzyni w pchnięciu kulą. Jej osiągnięcia to między innymi I miejsce w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych, I miejsce w Finałach Ogólnopolskich w pchnięciu kulą w Łodzi, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pchnięciu kulą w Pasłęku.

Do zebranych przemówili goście, po czym wzniesiono lampkę szampana za pomyślność. al




2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5