Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Ślubowanie uczniów Norwida

Ślubowanie uczniów Norwida

23 września w hali Zespołu Szkół im. C. K. Norwida odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta na stałe jest wpisana w ceremoniał liceum. Każdego roku pierwszoklasiści "pomni tradycji i osiągnięć szkoły" ślubują na sztandar być pilnymi uczniami i dobrymi kolegami. Jak zawsze uczynili to w obecności zaproszonych gości - swoich rodziców i nauczycieli.
Gala ta ma piękną oprawę, jest bowiem momentem prawdziwego wstąpienia nowych uczniów w szeregi licealistów. Szczególnie ciepłe słowa usłyszeli od Dyrektora Szkoły Pani Barbary Przeradzkiej - Martko, która życzyła im, by czas spędzony w szkole przyniósł wiele dobrych początków i jak najwięcej ciągów dalszych tego, co dobre. Życzenia siły w dążeniu do realizacji swoich planów złożyła w mieniu Starosty Nowomiejskiego Andrzeja Ochlaka - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Pani Barbara Orłowska.
Po części oficjalnej odbyły się tradycyjne otrzęsiny przygotowane przez starszych kolegów z IIb i IIc. Pierwszoklasiści przystąpili do wielu konkurencji, by pochwalić się znajomością szkoły, umiejętnościami śpiewu, tańca, a także zdolnościami wymagającymi pewnej spostrzegawczości. Ostatnim zadaniem bowiem było rozpoznanie fotografii wychowawcy spośród wielu zdjęć nauczycieli z czasów ich dzieciństwa. Poziom klas był bardzo wyrównany - ostatecznie po dogrywce pierwsze miejsce zajęli uczniowie Ie. Nagroda to wyjście z wychowawczynią na kręgle.
Po uroczystości- jak nakazuje tradycja - były pamiątkowe zdjęcia klas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elaart@vp.pl oraz opublikowany na portalu Nowe Miasto Lubawskie: Ślubowanie uczniów Norwida
Oceń artykuł:

(0)