Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskim liceum

kolejny rok szkolny zainagurowany

W hali sportowej zainaugurowano nowy - dla nowomiejskiego liceum jubileuszowy rok szkolny. Tradycyjnie wszystkich przybyłych przywitała Pani Dyrektor Barbara Przeradzka - Martko, życząc zarówno nauczycielom, jak i uczniom, by czas pracy i nauki dał wiele satysfakcji wspartej przez realizację spełnianych marzeń. Ciepłe słowa skierowała do obecnych na uroczystości pedagogów i młodzieży Starosta Pani Katarzyna Trzaskalska, podkreślając rangę szkoły w powiecie. Zwyczajowe życzenia szkolnej braci złożyli przedstawiciel Rady Rodziców i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Miłym akcentem uroczystości była recytacja wierszy absolwenta liceum - Stanisława Grabowskiego.
Ponadto Pan Bartłomiej Bartkowski wygłosił krótką prelekcję na temat wrześniowych wydarzeń roku 1939, które dotknęły naszą małą ojczyznę i naszych bliskich w równym stopniu co resztę kraju, który znalazł się pod podwójną okupacją.
Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami. Zapewne najbardziej przeżywali je pierwszoklasiści, których nauczyciele i uczniowie serdecznie powitali w murach szkoły.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elaart@vp.pl oraz opublikowany na portalu Nowe Miasto Lubawskie: Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskim liceum
Oceń artykuł:

(0)