środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Podziel się:

Podziel się:

LAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICH

Tradycją w nowomiejskim liceum stał się coroczny udział uczniów w ogólnopolskim konkursie „Bliżej Norwida”, który organizowany jest w kilku kategoriach.

Dnia 18 listopada do Warszawy udały się dwie grupy, by zaprezentować autorskie interpretacje wierszy Cypriana Norwida w poezji śpiewanej. Oliwia Mowińska i Dominik Światkowski wykonali interpretację utworu „Czemu” i uzyskali I miejsce. Natomiast wyróżnienie za interpretację wiersza „Larwa” otrzymał tercet w składzie: Natalia Kaszubska, Katarzyna Różycka i Anna Witos. Dziewczęta pracowały pod okiem Pani Elżbiety Szcześniak, a duet przygotowywał się pod kierunkiem Pana Tadeusza Banowskiego.
Laury zebrały również uczennice, które wykonały interpretacje plastyczne wierszy Norwida. W tej kategorii zwyciężyły: Paulina Strzyżewska, która wykonała pracę zatytułowaną „Ślad życia” do wiersza „Pielgrzym” i Karolina Szymankiewicz, autorka pracy „Tymczasem” do tekstu o tym samym tytule. Licealistki uzyskały dwa równorzędne II miejsca (I lokat nie przyznano). III nagrodę zdobyła Zuzanna Mierzyńska za interpretację plastyczną pt. „Cierpienie” do wiersza „Larwa”, a wyróżnienie przyznano Natalii Kaszubskiej za pracę „Iluzja” do „Marionetek”. Wszystkie ilustracje powstały podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych w szkole przez Pana Tadeusza Banowskiego.
Uczniom gratulujemy sukcesu!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Tadeusz Banowski oraz opublikowany na portalu Nowe Miasto Lubawskie: Laury dla licealistów w konkursach norwidowskich
Oceń artykuł:

(0)