Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Świadkowie Jehowy budują Salę Królestwa

2009-12-09 00:00:00

Przejeżdżający krajową "piętnastką" przez Kurzętnik zauważyli rosnący duży obiekt, a przy nim uwijających się ludzi. Pracujących przy budowie jest najwięcej w soboty i niedziele, co zapewne "rzuca się w oczy". Wielu osobom nasuwa się pytanie, do czego będzie służył nowy obiekt. Powstanie tam Sala Królestwa Świadków Jehowy.

Obiekty takie jak ten powstający w Kurzętniku na całym świecie określane są mianem Sal Królestwa Świadków Jehowy.
Prace przy budowie tego w Kurzętniku rozpoczęto 1 października 2009 roku, a zakończenie ich planowane jest na koniec stycznia 2010 roku.

Przy wznoszeniu sali pomagają fachowcy z okolic Iławy, Lubawy, Brodnicy, Biskupca, Grudziądza, Torunia, Rypina, Kwidzyna i Bydgoszczy. Ludzie ci poświęcają swój wolny czas (z reguły w sobotę i niedzielę), by bezinteresownie pomóc miejscowym współwyznawcom.

— Sala Królestwa służy zaspokajaniu potrzeb duchowych lokalnej społeczności Świadków Jehowy, ale nie tylko, ponieważ wstęp jest wolny dla każdego — informuje Jerzy Krzyszczak z Nowego Miasta.

Teren pod budowę został nabyty od współwyznawcy, natomiast
finansowanie budowy sali oparte jest na dobrowolnych datkach. Zebranie odpowiedniej kwoty przez około 90 Świadków Jehowy w powiecie nowomiejskim musiałoby potrwać dość długo. Dlatego rozpoczęcie budowy było możliwe dzięki pomocy sąsiednich zborów.

Grażyna Jonowska
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.