Pokaz potencjału biblioteki i jej dorobku

2023-11-13 20:18:24(ost. akt: 2023-11-13 20:29:01)
W Dniu Gier Planszowych w bibliotece na uczniów czekały  gry ,które wspierają rozwój naszej wiedzy i wyobraźni

W Dniu Gier Planszowych w bibliotece na uczniów czekały gry ,które wspierają rozwój naszej wiedzy i wyobraźni

Autor zdjęcia: Nadesłane

„Tu kwitnie wyobraźnia” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Podobnie jak w latach ubiegłych biblioteka Zespołu Szkól im.C.K.Norwida zorganizowała wiele przedsięwzięć mających na celu popularyzację czytelnictwa.
Była to także dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki i jej dorobku. Różnego rodzaju aktywności związane były także z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ramach którego pozyskano 15 tysięcy złotych na zakup książek ,wyposażenia biblioteki i nagrody w konkursach. ”Czytamy z sercem” to akcja , która połączyła obchody Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem tej akcji oprócz promocji czytelnictwa było poszerzenie wiedzy na temat serca.

Biblioteka kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.
W tym roku pod hasłem „Absurd nie czytać” Noc z szóstego na siódmego października  był magicznym czasem  pełnym niespodzianek i atrakcji z literaturą fantasy w roli głównej. Dużym zaskoczeniem dla uczestników był wykład i  prezentacja księdza Michała Kossowskiego fana Tolkiena oraz członka The Tolkien Society, który przybliżył życie i twórczość autora a także zaprezentował stworzony specjalnie na to wydarzenie  film o J.R.R. Tolkienie. Dopełnieniem wykładu była bardzo ciekawa wystawa dzieł pisarza, którą posiada ksiądz Michał.  Nasz katecheta ks. Łukasz Waśko w bardzo ciekawy sposób wyjaśnił filozoficzne znaczenie pojęcia „absurd”. Odbyła się także gra literacka oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Rozmowom o książkach nie było końca….

Zorganizowano Dzień Gier Planszowych

W Dniu Gier Planszowych w bibliotece na uczniów czekały gry ,które wspierają rozwój naszej wiedzy i wyobraźni.

Pojechali do Olsztyna zakupić książki
Długo oczekiwanym wydarzeniem był wyjazd uczniów i nauczycieli do Książnicy Polskiej i Empiku w Olsztynie w celu zakupu książek z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Radości z wybierania i zakupu książek nie było końca. Uczniowie i nauczyciele spotkali się w Pracowni Regionalnej Miejskiej biblioteki Publicznej z autorką kryminałów Katarzyną Puzyńska. Była to okazja do rozmowy z autorką, która złożyła autografy na książkach z naszej biblioteki.

Wykład historyka Andrzeja Koreckiego

Dnia 27 października w czytelni biblioteki odbył się ciekawy wykład doktora Andrzeja Koreckiego, który przypomniał sylwetki wielu znanych nowomieszczan. Wzbogacił wiedzę słuchaczy o nekropoliach żydowskich, ewangelickich i katolickich w naszym mieście.

Czytali fragmenty Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II
W przeddzień Święta Zmarłych młodzież naszej szkoły czytała fragmenty Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II. Ksiądz Łukasz Waśko pomysłodawca spotkania pomógł zrozumieć niełatwy przekaz Tryptyku poprzez wyjaśnienie trudnych elementów historii Abrahama.

Wystawa zdjęć śp. prof. Jana Formańskiego
Podczas całego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni ma miejsce wystawa „Przydrożne Krzyże i kapliczki”. Zdjęcia wykonane przez byłego nauczyciela matematyki naszej szkoły śp.prof.Jana Formańskiego.
W ciągu całego miesiąca w bibliotece przy współudziale uczniów trwają prace związane z opracowaniem książek zakupionych w ramach NPRCz. W ramach programu zakupiono również kolorowe pufy do czytelni.

Do końca listopada w bibliotece trwa akcja CZTAJ.PL- Akcja szyta na miarę. 18 bestsellerów za darmo! Wystarczy zeskanować z plakatu kod i czytać lub słuchać wybraną książkę!


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5