Trzy kolory medali Mieczysława Kubackiego

2023-08-31 00:23:39(ost. akt: 2023-08-31 00:32:07)
Mieczysław Kubacki po wręczeniu złotego medalu w Łodzi

Autor zdjęcia: Nadesłane

Łódź gościła 33. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters oraz Lekarzy. W turnieju wystartował nowomiejski senior lekkoatleta Mieczysław Kubacki. Do domu wrócił z trzema cennymi medalami.
Zawody rangi ogólnopolskiej odbywały się na łódzkim Stadionie Miejskim przy ulicy Lumumby. W różnych konkurencjach brało udział ponad 500 zawodniczek i zawodników. Mieczysław Kubacki stanął do rywalizacji w trzech swoich koronnych konkurencjach — pchnięciu kulą, rzucie młotem i rzucie dyskiem. — Byłem dobrze przygotowany, bowiem staram się regularnie trenować, by utrzymać formę. Wcześniej, w sezonie wiosenno – letnim startowałem w dwóch imprezach ogólnopolskich, w których zdobyłem dwa złote medale, a mistrzostwa masters w Łodzi były jakby ukoronowaniem sezonu.
W łódzkich mistrzostwach (kat. M 70) Mieczysław Kubacki złoty medal zdobył w konkurencji pchnięcia kulą, srebrny zaś wywalczył w rzucie młotem, a rzut dyskiem zaowocował medalem brązowym.
Przypomnijmy, że Mieczysław Kubacki startuje w barwach Nowomiejskiego Klubu Sportowego, na co dzień współpracuje z młodzieżą. Udzielając się jako trener lekkiej atletyki, dzieli się z młodymi sportowcami swoim bogatym doświadczeniem. — Korzystając z łamów gazety, chciałbym podziękować kolegom z klubu za dotychczasową współpracę — powiedział pan Mieczysław. ul