W nagrodę pojadą do Kaczego Bagna, zagrają w kręgle i zjedzą pizzę...

2023-06-16 00:58:04(ost. akt: 2023-06-16 01:13:52)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Kolejny już raz Zespół Szkół im. C. K. Norwida wziął udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez miesięcznik Biblioteka w Szkole "Jak nie czytam jak czytam".
Jest to najliczniejsza akcja czytelnicza w Polsce. W tym rok uczniowie w całym kraju czytali. W nowomiejskim Norwidzie "Moją piosnkę" C. K. Norwida, patrona szkoły. Podczas akcji uczniowie i nauczyciele zaprezentowali także swoje ulubione książki.
Po wspólnym czytaniu odbyło się podsumowanie konkursu „Bezpieczny Internet – filmik o przeciwdziałaniu mowie nienawiści i cyberprzemocy”. Myślą przewodnią konkursu było promowanie zasad kulturalnego zachowania w Internecie, utrwalenie/rozpowszechnianie prawidłowych postaw społecznych, rozwijanie wiedzy informatycznej wśród młodzieży, a także wspieranie rozwoju osobowości uczniów w zakresie kompetencji społecznych i możliwości osobowych. Zadanie polegało na wykonaniu plakatu oraz nagraniu filmiku o przeciwdziałaniu mowie nienawiści i cyberprzemocy. Młodzież aktywnie włączyła się w realizację zadań konkursowych, co sprawiło, że komisja miała ogromny dylemat, by zdecydować, która klasa zostanie zwycięzcą konkursu. Pierwsze miejsce zajęła klasa Ib,i tym samym otrzymała nagrodę w postaci wyjazdu na warsztaty do Kaczego Bagna. Drugie miejsce klasa Id, wygrywając wyjście na kręgle oraz pizze dla całej klasy, na trzecie miejsce klasa If zyskując nagrodę w postaci pizzy. Ponadto komisja wyróżniła uczennice z klasy Ie za wykonanie plakatu nagradzając je słodkimi upominkami. Organizatorem konkursu była Rada Rodziców wraz z panią dyrektor Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście.
W czasie spotkania wręczone zostały też nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu fotograficznego, który został przeprowadzony w szkole w ramach ogólnopolskiego projektu: „Mistrzyni Szymborska”. Celem akcji jest upamiętnienie Roku Wisławy Szymborskiej poprzez prezentowanie twórczości poetki, kształcenie kompetencji polonistycznych oraz rozwijanie talentów i umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. Szkolnymi koordynatorami projektu są nauczyciele Beata Zielińska i Tadeusz Banowski.
Cieszy fakt, że uczniowie licznie wzięli udział w promowaniu twórczości Wisławy Szymborskiej, a dostarczone zdjęcia, inspirowane wybranymi wierszami Noblistki, są ciekawe i dowodzą dużej wrażliwości uczniów na piękno poetyckiego słowa oraz uroki natury.
Komisja konkursowa, w skład której weszli: Joanna Główczewska, Rafał Kłosowski oraz nauczyciele języka polskiego: Izabela Kozłowska, Elżbieta Szcześniak, Beata Zielińska i Tadeusz Banowski, przyznała aż trzynaście wyróżnień. Otrzymali je: Martyna Jamroży, Julia Leliwa, Julia Zachwieja, Maciej Lange, Patrycja Jeznach, Krystian Kobylski, Kornel Seroczyński, Edyta Lenga, Kacper Skonieczka, Wiktoria Otremba, Oliwia Florenc, Wojciech Patalon. Trzecie miejsce ex aequo zajęli: Nadia Madoń i Paweł Wajc, a II zdobyły: Oliwia Głowacka i Małgorzata Zielińska. Nagrodę główną otrzymała Anna Meller. Niebawem na holu pojawi się wystawa nagrodzonych fotografii.
Organizatorzy


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5