Kolejne turnieje Grand Prix w szachach i warcabach w KS Drwęca

2023-05-28 08:16:30(ost. akt: 2023-05-28 08:17:51)

Autor zdjęcia: nadesłane

W dniu 19 maja odbył się V Turniej Szachowy. Wystartowało 14 zawodników. Zwyciężył Eugeniusz Tuszyńskim przed Rafałem Żorańskim i Krzysztofem Zawadzkim – wszyscy po 5,5 punktu. Po 5 turniejach prowadzi Eugeniusz Tuszyński – 217 punktów, przed Rafałem Żorańskim który zgromadził 212 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Feliks Stachowicz mając po 192 punkty.

W V Turnieju Warcabowym wzięło udział 8 zawodników. Zwyciężył Grzegorz Zboiński zdobywając 5 punktów przed Romanem Szczawińskim - 4,5 punktów i Eugeniuszem Tuszyńskim - 4 punkty. Po 5 turniejach Adam Licznerski ma 230 punktów Grand Prix. Roman Biegajski zajmuje 2 miejsce z ilością 222 punkty ,a trzecie Grzegorz Zboiński – 216 punktów.

6 maja szachiści KS Drwęca wzięli udział w I Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pracowników Oświaty i Nauki. W zawodach grało 42 zawodników.
Wyniki zawodników KS Drwęca : miejsce 10. Jerzy Łukaszewicz - 4,5 punktu, miejsce 11 .Waldemar Karpiński - 4,5 punktu, miejsce 18. Roman Biegajski - 4 punkty.

Rozegrano także 2 część Trójboju Szachowego KS Drwęca. 15 zawodników startowało w turnieju rozgrywanego systemem z tempem 15 minuty+5 sekund za każde posunięcie. Zwyciężył Marian Jaroszewski mając 5 punktów. Drugie miejsce zajął Eugeniusz Tuszyński, a trzecie Waldemar Karpiński – obaj po 4 punkty. Po 2 turniejach prowadzi Waldemar Karpiński – 89 punktów przed Marianem Jaroszewski i Miłoszem Mirosławem – obaj po 96 punktów.

— 9 czerwca zagramy trzecią – ostatnią część trójboju szachowego z tempem 7 minut+4 sekundy za każde posunięcie. — informuje Roman Biegajski.