Dziewczęta z Kurzętnika z wicemistrzostwem województwa [ZDJĘCIA]

2023-05-28 08:06:30(ost. akt: 2023-05-28 08:10:53)

Autor zdjęcia: nadesłane

Na Stadionie Miejskim w Iławie zwyciężczynie Finału Powiatowego, piłkarki SP Kurzętnik uczestniczyły w Finale Wojewódzkim największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Polsce i w Europie „Puchar Tymbarku” w kategorii U-8 dziewcząt i U-10 dziewcząt.
W kategorii U-8 dziewcząt po remisie i wysokiej wygranej 9:0 w fazie grupowej, kurzętnickie najmłodsze piłkarki zajęły pierwsze miejsce i awansowy do półfinału, w którym wysoko pokonały rówieśniczki z Elbląga. W finale musiały uznać wyższość piłkarek z Olsztynka, ostatecznie zajmując II miejsce w Finale Wojewódzkim.

Zuzanna Olszewska, kapitan drużyny SP Kurzętnik, została Najlepszą Zawodniczką Finału Wojewódzkiego w kategorii U-8 dziewcząt oraz z 17 bramkami Wicekrólową Strzelczyń.

Dziewczęta zaprezentowały się w składzie: Zuzanna Olszewska, Anna Milewska, Ewelina Truszczyńska, Lena Wardowska, Amelia Karska, Iga Dombrowska, Julia Roszkowska, Julia Stankowska, Julita Gomuła.
Trener: Jarosław Roszkowski.
Piłkarki SP Kurzętnik, w kategorii U-10 dziewczęta rozegrały dwa bardzo dobre spotkania, pierwsze przeciwko dziewczętom z Lidzbarka, wysoko zwyciężyły 7:0 oraz przeciwko piłkarkom ze Zwierzewa i remisie 1:1, zajmując w swojej grupie 2 miejsce (tyle samo punktów co Zwierzewo, nieco gorszy bilans strzelonych bramek), zajmując V miejsce w klasyfikacji końcowej.
Skład SP Kurzętnik U-10 dziewczęta: Antonina Janowska, Zofia Rzymska, Paulina Sendlewska, Zofia Cabaj, Aleksandra Szałkowska, Kamila Milewska, Martyna Pokojska, Maja Kierzenkowska, Laura Skowrońska, Agata Wilińska. Trener: Jarosław Roszkowski.

Obie kurzętnickie drużyny zasłużyły na ogromne brawa, ciężka praca na treningach i udział w rozgrywkach WMZPN przeciwko chłopcom i dziewczynkom, przyniosły oczekiwany efekt. Gratulujemy i życzymy zawodniczkom i trenerowi Jarosławowi Roszkowskiemu dalszych sukcesów sportowych.