Lekkoatleci — mastersi z Nowego Miasta z doskonałymi rezultatami podczas mistrzostw Polski w Toruniu

2023-05-19 13:48:44(ost. akt: 2023-05-19 13:57:17)
Nowomiejscy lekkoatleci podczas wizyty w redakcji "Gazety Nowomiejskiej" ze swoimi trofeami

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Prawdziwy grad medali posypał się na Mieczysława Kubackiego, zawodnika konkurencji rzutowych w kategorii masters z Nowego Miasta, który wystartował podczas mistrzostw w rzutach nietypowych. Medalistą zawodów został także nowomieszczanin Jan Obuchowski.
Dwudziesta edycja Mistrzostw Polski Masters w Rzutach Nietypowych odbyła się w Toruniu. Senioralna impreza rozgrywana była przez dwa dni. W zawodach wzięło udział dwóch lekkoatletów reprezentujących Nowomiejski Klub Sportowy. Był to utytułowany weteran aren lekkoatletycznych w kategorii masters — Mieczysław Kubacki i jego kolega klubowy Jan Obuchowski.
Szczególnie Mieczysław Kubacki zaliczył udana serię startów, która zaowocowała zdobyciem dwóch złotych medali i czterech srebrnych w kategorii 70. Wszystkie uzyskane wyniki były rekordami życiowymi zawodnika. Złoty medal Mieczysław Kubacki zdobył w pchnięciu kulą o wadze 3, 4, 5, 6, i 7,26 kilograma (w tzw. shotoramie). Liczyła się suma odległości pięciu rzutów. Końcowy rezultat wyniósł 56,39 metra. Również złoto nowomiejski zawodnik wywalczył w rzucie młotem szkockim (24,48 metra). Srebrny medal pan Mieczysław zdobył w rzucie dyskiem antycznym o wadze 2,5 kilograma (22,11 metra). Ponadto srebro przyniosły konkurencje pchnięcia 5 kilogramową cegłą (11,09 metra), rzutu kulami 2, 2,5, i 3 kilogramową (łączna odległość 62,94 metra) oraz w rzucie ciężarkiem o wadze 7,5 kilograma (16,90 metra).
Swój występ rzutu młotem zaliczył także Jan Obuchowski. Jest to jego koronna konkurencja. Nowomiejski zawodnik zostawił rywali w tyle i z wynikiem 22,30 metra zdobył złoty medal mistrzostw.
— Jestem zadowolony ze swojej kondycji, co obrazują uzyskane wyniki. Jest to niewątpliwie rezultat regularnych treningów, szczególne tych, przeprowadzanych w okresie zimowym — powiedział Mieczysław Kubacki. ul