Rywalizowała młodzież czerwonokrzyska

2022-11-16 19:53:50(ost. akt: 2022-11-17 19:27:19)
Jedna ze stacji mistrzostw pod "nadzorem" Tadeusza Ruczyńskiego

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Zespole Szkół im. C.K. Norwida odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
W konkursie wystartowały drużyny z dziewięciu szkół podstawowych i trzech ponadpodstawowych z terenu powiatu nowomiejskiego. Organizatorem mistrzostw był Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Mieście Lubawskim.
Zawodnicy startujący w mistrzostwach na poziomie rejonowym najpierw uczestniczyli w części teoretycznej w formie testu, który składał się z pytań dotyczących wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz międzynarodowego prawa humanitarnego, a także wiedzy o działaniach prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż. Część praktyczna składała się z szeregu scenek – pozoracji zorganizowanych w formie stacji. Zawodnicy na stacjach mieli za zadanie wykonać czynności ratownicze.

Po podsumowaniu punktacji okazało się, że w kategorii szkół podstawowych wygrała szkoła z Gwiździn, przed nowomiejską SP 1 i Zespołem Szkół w Bratianie. Czwarte miejsce wywalczył zespół z Kurzętnika, a piąte SP z Zajączkowa.
Klasyfikację szkół średnich zwyciężył Zespół Szkół im. C.K. Norwida. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Bielicach, a trzecie Zespołowi Szkół Zawodowych z Kurzętnika. ul