Nasi reprezentanci wygrali Finał Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Motoryzacyjnego

2022-05-24 18:50:35(ost. akt: 2022-05-24 18:54:43)
Nowomiejska drużyna i jej opiekun odbierają gratulacje i nagrody

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Za nami finał Warmińsko - Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Głównymi celami turnieju są popularyzacja wiedzy o przepisach ruchu drogowego wśród młodzieży, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej oraz propagowanie dobrych, kulturalnych i empatycznych zachowań w rd. Ważnym elementem jest popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z 11 zespołów walczących o miano najlepszej drużyny I miejsce zdobyli reprezentanci z Nowego Miasta Lubawskiego. Gratulujemy !!!
Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna całych zmagań jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz finał wojewódzki, który zakończony jest wręczeniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród ufundowanych przez WORD – Regionalne Centrum BRD w Olsztynie. Turniej obejmuje swoim zasięgiem uczniów z całego województwa warmińsko - mazurskiego.

W poniedziałek (23.05.2022 r.) w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie spotkały się drużyny z całego województwa, by w duchu fair play powalczyć o tytuły mistrzów. W ciągu jednego dnia finałowych zmagań odbyło się pięć konkurencji:
- test przepisów ruchu drogowego i test z wiedzy o historii motoryzacji,
- sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu,
- jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkó,
- jazda sprawnościowa samochodem z „Talerzem Stewarda” - zadanie polegało na tym, aby jak najszybciej przejechać slalom nie gubiąc piłeczki leżącej na umieszczonym na masce auta talerzu,
- zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Z 11 zespołów walczących o miano najlepszej drużyny I miejsce zdobyli nasi reprezentanci z Nowego Miasta Lubawskiego (Drużyna w składzie: Oliwier Kasprowicz, Hubert Barski i Piotr Osmański). Tuż za nimi, na II miejscu, znalazła się drużyna z Nidzicy, a III miejsce na podium wywalczyła drużyna z  Olecka. Drużyny zdobyły dla szkół dyplomy oraz puchary, a zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Przedsięwzięcia takie jak to dają okazję do poszerzenia wiedzy z zakresu ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania się na drodze oraz obsługi i umiejętności kierowania pojazdami.
Reprezentantom naszego powiatu z Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim i ich opiekunowi panu Andrzejowi Wądołowskiemu serdecznie gratulujemy!