Spotkanie sparingowe KS Drwęca z Ossą Biskupiec

2021-03-03 16:55:29(ost. akt: 2021-03-07 12:01:58)
Migawka z meczu sparingowego w Biskupcu

Autor zdjęcia: Nadesłane

Piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego rozegrali spotkanie sparingowe z zespołem Ossa Biskupiec. Końcowy rezultat meczu brzmiał 2:2 (1:0)
Zagraliśmy drugi mecz sparingowy na boisku sztucznym to też nasze drugie wyjście na boisko, po dwóch tygodniach ciężkiej pracy na hali, mogliśmy chociaż przez 90 minut poczuć trochę powietrza. Mecze sparingowe traktuje głównie jako końcowy element pracy tygodniowej, czy zawodnicy z treningów przeniosą model gry na boisko — mówi Artur Bober, trener piłkarzy Drwęcy. — Widzę, że zawodnicy powoli rozumieją o co mi chodzi i jest spora poprawa, widać to zresztą po tym spotkaniu i wyniku, chociaż to akurat dla mnie schodzi na drugi plan, ważniejsze dla mnie są realizowane zadania na boisku, a to zaczyna coraz lepiej wyglądać, jednak sporo pracy jeszcze przed nami.
Zdaniem trenera, wejście w spotkanie było słabe. W pierwszych 30 minutach piłkarze z Nowego Miasta byli zdominowani przez kokurentów, popełniali dużo błędów w obronie, skutkiem czego była strata bramki z karnego. Po przerwie i drobnych zmianach gra wyglądała trochę lepiej. Nowomiejski zespól strzelił 2 bramki, jednak przytrafił się błąd i były zawodnik Drwęcy strzelił wyrównującą bramkę.
Na domiar złego, w trakcie meczu, dwóch zawodników złapało kontuzje, mam nadzieję, że możliwie szybko wrócą bo jest nas coraz mniej, dlatego życzę im zdrowia — dodał trener zespołu Drwęcy. red

Piceluk 15’, 75’ – zawodnik testowany 50’, 60’
Skład: Zimnicki, Jankowski, Umiński, Smoliński, Deredas, Przyborowski, Straus, 10 zawodników testowanych