środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy znęcania

2021-01-10 12:18:59 (ost. akt: 2021-01-10 12:22:41)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na wniosek policjantów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 74–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad żoną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 2 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Otrzymał także m.in. nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.

W miniony poniedziałek (4.01.) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoją żoną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 74-latek od wielu lat wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał małżonce, poniżał ją a także groził. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca naszego powiatu policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z żoną Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej oraz został zobowiązany do nie spożywania alkoholu.

Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages