środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Sukcesy uczniów nowomiejskiejgo liceum na konkursie "Bliżej Norwida"

2020-12-31 12:24:12 (ost. akt: 2020-12-31 14:01:40)

Uczniowie Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim z powodzeniem biorą udział w konkursie poezji "Bliżej Norwida". W tym roku znów "wyśpiewali" miejsca na podium i wyróżnienie.

Tradycją nowomiejskiego "Norwida" jest udział licealistów tej szkoły w ogólnopolskim konkursie poezji "Bliżej Norwida". Przedstawiciele tej szkoły zawsze "stają na podium". W tym roku też wyśpiewali miejsca i wyróżnienie.

Imprezę organizuje XXIV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu również patronuje Cyprian Kamil Norwid. Jedną z kategorii jest poezja śpiewana, a zadaniem uczestników jest skomponowanie muzyki do wybranego wiersza poety.

W 2020 roku, z powodu pandemii koronawirusa, konkurs odbywał się online. Uczestnicy nagrywali swoje wykonania i przesyłali do organizatora filmy.

Końcówka minionego roku okazała się szczęśliwa dla licealistów z Nowego Miasta Lubawskiego.

Pierwszą nagrodę w kategorii poezja śpiewana jury przyznało nowomiejskiemu trio Klaudia Dudulska, Kinga Płotka i Anna Grabowska.
— Okres pandemii to trudny czas do tworzenia czegokolwiek w zespole. Nam potrzebny był jeszcze fortepian - mówi Klaudia Dudulska.
Dziewczęce trio wyśpiewało pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie
Dziewczęce trio bardzo dziękuje pracownikom Miejskiego Centrum Kultury i dyrektorce Katarzynie Olęckiej za pomoc w realizacji konkursowego nagrania oraz nauczycielce Beacie Zielińskiej za pomoc i dobre rady podczas tworzenia i interpretacji utworu.

Drugie miejsce w konkursie "wyśpiewał" Jakub Sepetowski, który uważa, że poezja Norwida nie należy do łatwych, wymaga głębszej refleksji, czasem prowokuje do poszukiwań.
— W 2020 roku wybrałem jeden z bardziej znanych tekstów "Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie...", w którym zainspirował mnie ważny, bo ponadczasowy temat samotności i odrzucenia człowieka, którego ludzie doceniają dopiero po śmierci. Skupiłem się głównie nad oddaniem refleksji Norwida — opowiada Jakub Sepetowski.
Dziewczęce trio wyśpiewało pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie
Uczeń dziękuje nauczycielowi Tadeuszowi Banowskiemu, pod którego czujnym okiem pracował i któremu zawdzięcza zainspirowanie poezją śpiewaną.

Wyróżnienie przyznano Szymonowi Lenga, który zadebiutował w ogólnopolskim konkursie.
— Bardzo się cieszę, że jury doceniło moją pracę nad przygotowanym przeze mnie utworem. Jestem mile zaskoczony. To wielki dla mnie sukces i motywacja do dalszej, wytężonej pracy — nie kryje Szymon.
Dziewczęce trio wyśpiewało pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie
Gratulujemy zajętych miejsc uczniom „Norwida” oraz nauczycielom, którzy kierowali pracą młodych wokalistów.
Grażyna Jonowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages