środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Dziewczynki trenowały ze Stomilem i Disney’em

2020-12-18 16:33:46 (ost. akt: 2020-12-18 16:42:22)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Akademia Sportu Stomil Olsztyn prowadzi zajęcia UEFA Playmakers, a jest to – utworzony we współpracy z Disneyem – program zachęcający dziewczynki w wieku 5-8 lat do uprawiania sportu. Ostatnio akademia zawitała do Kurzętnika.

W hali sportowej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku doszło do podpisania do umowy partnerskiej pomiędzy Fundacją Akademia Sportu Stomil Olsztyn a Klubem Sportowym SMS Kurzętnik. Dzięki temu porozumieniu, dziewczynki trenujące pod okiem trenera klubu SMS, Jarosława Roszkowskiego, miału okazję wziąć udział w zajęciach, podczas których wcieliły się w bohaterów bajek z wytwórni Walta Disneya i poprzez zabawę oraz opowiadanie historii weszły do świata piłki nożnej.
Podpisy pod partnerską umową złożyli: Andrzej Królikowski (prezes AS Stomil), Wojciech Dereszewski (wójt gminy Kurzętnik), Jolanta Paplińska (dyrektor ZS w Kurzętniku) oraz Jarosław Roszkowski, założyciel, prezes i jednocześnie trener SMS.
– To dla naszego klubu niezwykle ważny dzień – komentuje podpisanie umowy prezes Jarosław Roszkowski.
Swojego zadowolenia nie krył także wójt gminy Kurzętnik, Wojciech Dereszewski, który podkreślał, że to zaszczyt, że Fundacja chce współpracować z klubem z tak małej miejscowości.
— Dla mnie jako gospodarza gminy Kurzętnik, to bardzo istotne, aby upowszechniać ideę sportu już od najmłodszych lat — mówił Wojciech Dereszewski — Wszyscy musimy uwierzyć, że proponowanie, propagowanie sportu od najmłodszych lat ma sens, tak jak to robimy tu w Zespole Szkół.
— Dziękuję za szansę, za to, ze pod szyldem Klubu Sportowego SMS Kurzętnik, będziemy mogli realizować tak wspaniały projekt jak UEFA Playmakers — mówił Jarosław Roszkowski — Na pierwszych zajęciach pojawiły się w Kurzętniku 32 dziewczynki, które świetnie się bawiły pod okiem trenerów Akademii Sportu Stomil Olsztyn.
Dziewczynki, zaczynające obecnie trenować w UEFA Playmakers, w przyszłości będą mogły zasilić szeregi akademii Stomilu. Jarosław Roszkowski jest inicjatorem wielu wydarzeń sportowych, „zarażanie” dziewcząt futbolem ma już we krwi. Warto podkreślić, że Klub Sportowy SMS Kurzętnik to jedyna w powiecie nowomiejskim drużyna piłkarska dziewcząt, która właśnie skończyła rok. Trener Roszkowski, na co dzień pełni funkcję wicedyrektora szkoły oraz jest nauczycielem wychowania fizycznego. Jego trenerska przygoda trwa ponad 10 lat. Wszystko zaczęło się w Wielkim Leźnie, gdzie pan Jarosław pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Wtedy postanowił zgłosić drużynę żeńską do największych piłkarskich rozgrywek w Polsce i w Europie — Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. I tak się zaczęło. Do długiej listy sukcesów można z całą pewnością dopisać współpracę w ramach programu UEFA Plamakers. W oczekiwaniu na kolejne spotkanie ze Stomilem, SMS Kurzętnik świętował swoje pierwsze urodziny. Moc życzeń i sukcesów na kolejne lata.


a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages