środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Nagroda od marszałka za upowszechnianie sportu w regionie

2020-12-02 23:56:23 (ost. akt: 2020-12-03 00:12:55)
Widok nowomiejskiego stadionu po gruntownej modrenizacji

Widok nowomiejskiego stadionu po gruntownej modrenizacji

Autor zdjęcia: Nadesłane

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przyznał burmistrzowi Nowego Miasta, Józefowi Blankowi nagrodę za szczególną pracę na rzecz upowszechniania sportu na Warmii i Mazurach. Na przestrzeni ostatnich lat miasto wydało na ten cel ok. 12 milionów złotych

W ostatnich latach na terenie Nowego Miasta zrealizowanych zostało szereg inwestycji o łącznej wartości prawie 12 milionów złotych, których efektem jest poprawa infrastruktury miejskiej sprzyjającej rozwojowi sportu, rekreacji i popularyzacji aktywnego trybu życia. Modernizacje obiektów i powstanie nowych kompleksów sportowych było możliwe dzięki dofinansowaniu z różnych źródeł zewnętrznych, w tym z funduszy unijnych.

Przedstawiamy zestawienie najważniejszych inwestycji z zakresu infrastruktury sportowej zrealizowanych przez Gminę Miejską Nowe Miasto w latach 2010-2020

*Budowa pełnowymiarowego kortu tenisowego o nawierzchni ze sztucznej trawy i rozbudowa hali sportowej w zakresie dodatkowych pomieszczeń szatniowo-gospodarczych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście.

*Modernizacja systemu grzewczego obiektów MOSiR z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii oraz instalacja solarnej na hali sportowo-widowiskowej.

*Budowa łącznika pomiędzy halą sportową, a pomieszczeniami szatniowo-gospodarczym na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

*Budowa kompleksu sportowego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Jagiellońskiej (boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią syntetyczną, boisko piłkarskie z nawierzchnią z trawy syntetycznej, bieżnia sprinterska z nawierzchnią syntetyczną, dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal z rozbiegiem z nawierzchnią syntetyczną, plac zabaw z nawierzchnią syntetyczną)

*Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na trasie dawnej linii kolejowej Tama Brodzka -Iława o długości ok. 1,84 km z oświetleniem, elementy małej architektury, miejsce obsługi rowerzystów wraz z parkingiem.

*Modernizacja stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście
(budynek zaplecza dla sportowców, budynki kasy biletowej i toalet dla kibiców, system wejścia i wyjścia kibica, bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów z nawierzchnią poliuretanową, skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwustronna skocznia do skoku o tyczce, skocznia w wzwyż, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu młotem i dysku, oświetlenie, monitoring wizyjny i nagłośnienie stadionu, przebudowa boiska piłkarskiego, trybun dla kibiców na 546 miejsc siedzących zadaszonych i 238 miejsc siedzących niezadaszonych)

*Modernizacja przystani kajakowej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście (pomost pływający, odnowione nabrzeże betonowe istniejącego zbiornika, budynek toalet i zaplecza kuchennego, oświetlenie terenu, elementy małej architektury)

*Budowa otwartej strefy aktywności przy ul. Żwirki i Wigury w Nowym Mieście (siłownia terenowa, stół do ping-ponga, stół szachowy, ogrodzenie, nasadzenia zieleni) opr. ul

Ścieżka rowerowa w miejscu byłego torowiska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zapasnik #3016583 | 10.10.*.* 5 gru 2020 20:17

    A można spytać dlaczego giną komentarze? Zwlaszcza ten o minie lwa... ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages