Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Nie stosował się do zasad kwarantanny domowej. Musi zapłacić karę grzywny

2020-10-20 14:29:01 (ost. akt: 2020-10-20 14:33:06)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kara grzywny – taki wyrok na wniosek nowomiejskich policjantów zapadł w sądzie, a usłyszał go 41-letni mężczyzna. Mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego nie stosował się do zasad odbywania kwarantanny domowej.

Wszyscy od ponad pół roku znajdujemy się w trudnej sytuacji, z którą wiążą też niestety pewne nowe nakazy czy ograniczenia. Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, zostały podjęte specjalne kroki. Policjanci codziennie sprawdzają czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do zasad kwarantanny oraz wydawanych zaleceń. Jednak zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia.
 
Właśnie za niestosowanie się do nakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi pewien mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego usłyszał sądowy wyrok.
 
41-latek będąc osobą podejrzaną o nosicielstwo koronawirusa nie przestrzegał nakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu chorób zakaźnych opuszczając miejsce zamieszkania czym naruszył zakaz odbycia obowiązkowej kwarantanny domowej. W związku z powyższym po przeprowadzeniu postępowania sądowego mężczyzna usłyszał wyrok kary grzywny w wysokości 3000 zł.
 
To nie pierwszy taki przypadek. Od wprowadzenia tych obostrzeń nowomiejscy policjanci interweniowali w podobnych przypadkach już kilkunastokrotnie.
 
Przypominamy!
Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie korona wirusem a także te, które w ostatnim czasie przyjechały do naszego kraju. Policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do postanowień tej decyzji. Jeśli okaże się, że nie, to informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kw.
 
Jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwo przewiduje karę roku pozbawienia wolności.
 

 
Pamiętajmy!
 
Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages