środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Obserwacji kilka na temat nauki języków obcych

2020-09-30 11:57:01 (ost. akt: 2020-09-30 12:01:17) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: ANGOL

Możliwości rzetelnej nauki języków, a szczególnie angielskiego, teoretycznie nie brakuje. Jest sporo angielskiego w szkołach państwowych, są zajęcia unijne, są wszelkiego rodzaju aplikacje, programy i witryny internetowe do nauki, a ostatnie doświadczenia z nauką online były dla wszystkich trudnym acz ciekawym doświadczeniem. A jednak stosunkowo rzadko spotyka się osoby, które na zakończenie edukacji obowiązkowej mogą pochwalić się znajomością języka na poziomie wystarczającym na samodzielne funkcjonowanie w środowisku międzynarodowym, a to stanowi przecież główny cel i sens nauki języka.

Statystycznie, Polacy zajmują wysokie miejsce w Europie jeśli chodzi o znajomość języków, ale w mniejszych miejscowościach znajomość języków jest o wiele niższa. Młody człowiek, który wybiera się w przyszłości na studia i dalej "w świat", będzie musiał konkurować o miejsce na uczelni, a potem o dobrą pracę.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/0000010866-grafika-post-650029.jpg

Dlatego nauki języków obcych nie można odkładać na potem, ani zaniedbywać wcześniej zdobytych umiejętności, co nabiera szczególnego znaczenia w czasie pandemii, kiedy coraz większy zakres życia społecznego i ekonomicznego znajduje się w sieci.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/0000010866-szkolenie-w-atenach-2010-650030.jpg

Wraz ze wzrostem pozycji społecznej i ekonomicznej, Polacy coraz więcej podróżują i chcą być traktowani jak obywatele świata, ale trudno za obywatela świata uznać kogoś kto nie potrafi się skutecznie komunikować. Co gorsza, problemy z precyzyjną komunikacją często stanowią realną przeszkodę w rozwijaniu biznesu i kariery. Ludzie, którzy odnieśli sukces, ale zaniedbali naukę języków, są skazani na ciągłe korzystanie z usług tłumacza lub muszą zapomnieć o ambitnych planach. Brak wiedzy jest po prostu bardzo kosztowny. Dlatego coraz więcej osób sukcesu wraca do nauki i zaczyna doceniać zalety edukacji językowej oraz coraz bardziej dba o rozwój swoich dzieci.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/0000010866-szkolenie-w-dublinie-2012-650031.jpg

Zdobyta wiedza szybko procentuje, ponieważ znajomość języków obcych znakomicie ułatwia funkcjonowanie w świecie.
Tutaj warto pamiętać, że wyznacznikiem poziomu na którym można uznać język za opanowany jest poziom określany przez Radę Europy jako B2. W przypadku angielskiego, na zbliżonym poziomie znajduje się polska matura na poziomie rozszerzonym oraz pierwszy znaczący egzamin powszechnie uznawany na całym świecie, znany obecnie jako FIRST, a wcześniej jako FCE. Osiągnięcie takiego poziomu zaawansowania wymaga zwykle 500 do 700 godzin solidnej nauki, lub przeciętnie około 5 lat w przypadku osoby początkującej.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/0000010866-warsztaty-florystyczne-z-iza-tkaczyk-2017-650036.jpg

Warto zaznaczyć, że w dużych miastach w Polsce średnia wieku wśród osób podchodzących do tego egzaminu oscyluje wokół 12-13 lat, ale w małych miejscowościach taki poziom osiągają już tylko jednostki. Nie wszyscy są też świadomi faktu, że wkrótce znajomość co najmniej jednego języka europejskiego poziom B2 może być wymagana od wszystkich urzędników państwowych, w tym od nauczycieli szkół i przedszkoli. Wkrótce wprowadzone zostaną też zmiany w egzaminach maturalnych z języków obcych, które oznaczają podwyższenie wymagań i wprowadzenie pułapu zdawalności na poziomie rozszerzonym. Taki egzamin będzie po prostu znacznie trudniejszy.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/0000010866-wymiana-mlodziezowa-w-cardiff-2011-650041.jpg


Nauka i doskonalenie umiejętności językowych to proces długi i niełatwy, ale przy odpowiednim podejściu i pod okiem doświadczonego lektora może być równie skuteczny, co przyjemny. Jest wiele sposobów na naukę języka, ale wbrew obecnym trendom, jednym z najskuteczniejszych są nadal tradycyjne kursy językowe. Dobre szkoły językowe pracują według sprawdzonych metod, które przy odpowiednim podejściu gwarantują sukces - odpowiednia liczba zajęć w małych grupach, regularny kontakt z innymi słuchaczami, regularne prace domowe, testy, egzaminy wewnętrzne i możliwość przygotowania do egzaminu zewnętrznego - a wszystko to w przyjemnej i stymulującej atmosferze wśród osób, którym przyświeca ten sam cel. Gwarantowana jest też ciągłość nauki, co jest szczególnie ważne dla osób, które edukację szkolną mają już za sobą, a pragną doskonalić się na wyższych poziomach zaawansowania.

Tak działa również Szkoła Językowa ANGOL, która już do 18 lat oferuje możliwość doskonalenia umiejętności językowych. W tym czasie z naszych usług edukacyjnych skorzystało już ponad 2500 osób, w tym osoby znane i szanowane w lokalnej społeczności: przedsiębiorcy, nauczyciele, urzędnicy, lekarze, księża, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych zawodów, oraz całe pokolenie dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Zebraliśmy również mnóstwo cennych doświadczeń, również w trakcie licznych zagranicznych podróży prywatnych i zawodowych.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/0000010866-wystawa-fotograficzna-barcelona-urbana-wojtek-koykos-2009-650042.jpg

Poza nauczaniem języków, od roku 2008 zorganizowaliśmy wiele szeroko pojętych imprez edukacyjnych i kulturalnych: warsztaty i wystawy fotograficzne z Wojtkiem Koykosem i florystyczne z Izą Tkaczyk, kilka edycji warsztatów Eurodesk dla młodzieży, konferencje metodyczne dla nauczycieli, oraz wymianę młodzieżową w Wielkiej Brytanii, z której w roku 2011 skorzystało dziesięcioro naszych uczniów. Ponadto, nasi lektorzy wzięli udział w licznych szkoleniach i projektach międzynarodowych, m.in. w Grecji, Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, od roku 2014, trzykrotnie zorganizowaliśmy trasy koncertowe brytyjskiej grupy bluesowej The Lewis Hamilton Band, której członkowie regularnie odwiedzają naszą szkołę, aby spotkać się z naszym słuchaczami.
To wszystko pokazuje że ANGOL to o wiele więcej niż tylko szkoła językowa, a nasi lektorzy, poza wiedzą czysto językową, mają naprawdę wiele do zaoferowania swoim słuchaczom. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do nas już dziś. Pierwsze zajęcia na tegorocznych kursach zaczynamy już wkrótce.
Wszelkie informacje można uzyskać w naszym biurze oraz na www.angol24.pl. Zapraszamy!

https://m.wm.pl/2020/09/orig/0000010866-grafika-post-650029.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages