Małżeńska kula nowomiejskiej pary poszybowała najdalej

2020-09-24 13:15:32(ost. akt: 2020-09-24 13:29:00)
Grażyna i Mieczysław Kubaccy w środku na podium w Sopocie

Autor zdjęcia: Nadesłane

Sopot już po raz dwudziesty gościł seniorów lekkoatletów z całego kraju, startujących w Pucharze Bałtyku. Rodzinny konkurs pchnięcia kulą wygrali Grażyna i Mieczysław Kubaccy z Nowego Miasta Lubawskiego.
Jesienny mityng w kategorii Masters rozegrano już po raz XX. Na zawody z udziałem seniorów, o Puchar Bałtyku w Lekkiej Atletyce, udali się Grażyna i Mieczysław Kubaccy, reprezentanci nowomiejskiego środowiska sportowego, którzy są od wielu lat uczestnikami sopockiego turnieju.

Pan Mieczysław na co dzień udziela się w Nowomiejskim Klubie Sportowym i jest trenerem młodzieży i zawodnikiem kategorii Masters w dyscyplinach rzutowych, natomiast jego żona wspiera jego starty i sama nie stroni od czynnego uprawiania sportu. Dlatego w Sopocie wystartowali wspólnie w małżeńskiej konkurencji pchnięcia kulą.

Do ostatecznego rezultatu liczyła się suma uzyskanych punktów obojga startujących. Okazało się, że są bezkonkurencyjni i stanęli na najwyższym podium mityngu, zdobywając okazały puchar i oryginalne medale. Drugie miejsce przypadło małżeństwu z Chojna nad Odrą, a trzecie zawodnikom z Olsztyna. Czwartą lokatę wywalczyła para z Torunia.

Wspólnie wygraliśmy konkurencję pchnięcia kulą już dziesiąty raz. Ogółem w mistrzostwach wystartowało około 90 zawodników. Rywalizacja była świetna i uzyskiwano dobre wyniki, a wszystko przy pięknej pogodzie — wspomina pan Mieczysław. ul