Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego pod nazwą Road Safety Days w powiecie nowomiejskim

2020-09-21 17:50:28 (ost. akt: 2020-09-21 17:55:20)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W dniach 16 – 22 września 2020 r. w całej Polsce zresztą jak i we wszystkich krajach europejskich obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, którego głównym założeniem jest dążenie do minimalizowania wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy.

Nowomiejscy policjanci od kilku już lat włączają się w te działania. Ten projekt powstał w 2016 r. Wcześniej znany był pod nazwą EDWARD. Dziś to akcja Road Safety Days, której ideą jest WIZJA ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.
 
W miniony piątek funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego na drogach naszego powiatu prowadzili kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci reagowali na przypadki przekraczania prędkości, bo to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków. Podczas prowadzonych kontroli przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.
 
Tego dnia policjanci skontrolowali 47 pojazdów. Aż w 43 przypadkach kierujący pojazdami przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzistą był mieszkaniec gminy Kurzętnik, który podczas pomiaru prędkości w Lipowcu kierując dacią duster miał na liczniku 109km/h w obszarze zabudowanym. Jakby tego było mało okazało się także, że 32-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go aktualny sadowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
KPP Nowe Miasto


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages