Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Wspólne kontrole Policji i Sanepidu

2020-09-10 17:57:25 (ost. akt: 2020-09-10 18:00:47)
W związku z covid - 19 policjanci i pracownicy Sanepidu prowadzą kontrole

W związku z covid - 19 policjanci i pracownicy Sanepidu prowadzą kontrole

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W tym tygodniu policjanci z nowomiejskiej komendy po raz kolejny z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych. Sprawdzali czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Funkcjonariusze z nowomiejskiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

W związku z tym policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolują placówki handlowo-usługowe sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu a także czy obiekty te wyposażone są w środki dezynfekujące.

Podczas działań funkcjonariusze przypominają klientom o podstawowych zagrożeniach wynikających z niezachowywania ogólnych zasad bezpieczeństwa. Wczoraj dzielnicowy wspólnie z inspektorem Sanepidu sprawdzili 20 obiektów handlowych. Reprezentanci obu instytucji nie mieli zastrzeżeń co do prawidłowości przestrzegania przepisów.

Przypominamy!
Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie zwalnia nas z przestrzegania pozostałych przepisów i nakazów. Jeśli zlekceważymy zasady bezpieczeństwa, musimy liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet karą administracyjną. Pamiętajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia – jeśli nie stosujemy się do zasad higieny – wciąż wysokie. Dbając o życie i zdrowie własne oraz osób nam najbliższych, stosujmy się do przepisów i zaleceń.

KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages