Rywalizowali w Radomnie na dwóch dystansach [ZDJĘCIA,WYNIKI]

2020-09-03 09:14:43(ost. akt: 2020-09-03 09:18:16)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W Radomnie po raz drugi zorganizowany został Bieg Przełajowy im. Ks. Józefa Dembieńskiego. Zawody te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, 119 biegaczy wystartowało na malownicze trasy o długości sześciu i dwunastu kilometrów.
Ten sezon jest bardzo ubogi w sportowe wydarzenia. Odwołane zostały biegi w Lubawie i Grodzicznie. Dlatego z wielką radością biegacze przyjechali do Radomna, gdzie mieli okazję pobiec w pięknych okolicach jeziora i lasu. Chętnych było więcej niż pakietów startowych co pokazuje, że ta biegowa impreza to ważny punkt w kalendarzu każdego zawodnika.

Start i meta zlokalizowanie zostały na placu obok kościoła w Radomnie. Dokładnie 47 zawodników, o godzinie 12:30 wystartowało w trasę 6 kilometrową, chwilę po nich aż 72 osoby pobiegły na dystansie 12 kilometrów. Wśród nich był wójt gminy Nowe Miasto, Tomasz Waruszewski, który także rok temu brał czynny udział w zawodach.
Dla najmłodszych przygotowana była trasa o długości 300 metrów, na starcie której stanęło 38 małych zawodników.
Każdy biegacz otrzymał pakiet startowy, pamiątkowy medal po ukończeniu biegu oraz poczęstunek przygotowany przez KGW Radomno.
Na 12 kilometrów wśród mężczyzn, Mariusz Pawłowski z Marzęcic miał dokładnie ten sam czas co Andrzej Rogiewicz z Inowrocławia, pierwszą trójkę zamknął Jarosław Laskowski z Małych Bałówek. Wśród kobiet wygrała Dorota Pawłowska z Marzęcic, za nią znalazła się Monika Kołatka z Iławy, podium zamknęła Marzena Olińska z Gardeji.
Na dystansie 6 kilometrów, wśród pań zwyciężyła Aleksandra Wanatowska, za nią przybiegła Agnieszka Przybyła - obie z Iławy, pierwszą trójkę zamknęła Joanna Filipczyk z Ostródy. Wśród panów pierwsza trójka na dystansie 6 kilometrów to kolejno Adrian Przybyła z Iławy, Paweł Moskal z Kurzętnika i Krzysztof Białkowski z Rozajn.
Organizatorami spotkania było stowarzyszenie Radomno Biega wraz z KGW Radomno, przy wsparciu sponsorów i Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Podczas całej imprezy została zorganizowana zbiórka do puszek dla pogorzelców z Małego Głęboczka.