Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

„Nowe Miasto Lubawskie za 695 lat”. Konkurs plastyczny Urzędu Miejskiego i Redakcji „Gazety Nowomiejskiej” podsumowany

2020-08-08 12:51:54 (ost. akt: 2020-08-08 13:00:42)
Fragment wyróżnionej pracy Jagody Wielgoszyńskiej

Fragment wyróżnionej pracy Jagody Wielgoszyńskiej

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W połowie lipca tego roku, z okazji jubileuszu 695-lecia założenia Nowego Miasta Lubawskiego, Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta zaprosił mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzież, do udziału w konkursie plastycznym pt. „Nowe Miasto Lubawskie za 695 lat”. Partnerem przedsięwzięcia była „Gazeta Nowomiejska”.

Konkurs był jakby przedłużeniem dwóch wcześniej ogłoszonych przez miasto i redakcję „GN”, konkursów na kolorowankę i krzyżówkę nowomiejską, które okazały się doskonałą zabawą dla licznej grupy najmłodszych.

Na kolejny konkurs, do Urzędu Miejskiego i Redakcji „Gazety Nowomiejskiej”, złożono prace plastyczne przygotowane w dowolnej technice, przedstawiające futurystyczne wizje Nowego Miasta Lubawskiego za 695 lat. Uczestnicy zabawy, co widać po wyróżnionych pracach, puścili wodze fantazji.

Konkurs podsumowała komisja w składzie: Jerzy Grządzielewski, kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego, Ryszard Ulatowski, redaktor naczelny „Gazety Nowomiejskiej” i Patryk Góralski, grafik w Referacie Promocji i Współpracy Zagranicznej. Spośród nadesłanych prac, wyłoniono najciekawsze w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii „dzieci” wyróżniono prace Jagody Wielgoszyńskiej, Wojtka Koneckiego, Julii Lubczyńskiej i Karoliny Kowalskiej. Natomiast w kategorii „młodzież” komisja za najlepszą uznała pracę Wiktorii Kotłowskiej. Spośród prac plastycznych, nadesłanych w kategorii „osoby dorosłe”, najciekawszą wizję Nowego Miasta Lubawskiego z przyszłości przedstawiła pani Zuzanna Mówińska.

Gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego, dziękuje za udział i piękne prace oraz zaprasza do kolejnych konkursów organizowanych przez Urząd Miejski — powiedział po obejrzeniu prac burmistrz miasta.

Wszyscy laureaci konkursu zostaną zaproszeni do Urzędu Miejskiego gdzie organizatorzy wręczą uczestnikom konkursu nagrody i upominki przygotowane przez Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz Redakcję. Z uwagi na trwający sezon urlopowy spotkanie to odbędzie się w terminie po 24 sierpnia. ul


PRACA ZUZANNY MÓWIŃSKIEJ

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages