Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Czy w Nowym Mieście można skorzystać z bonu turystycznego?

2020-08-03 11:51:51 (ost. akt: 2020-08-03 20:03:43)

Autor zdjęcia: archiwum

Od 1 sierpnia, osoby mające dzieci, mogą korzystać z bonu turystycznego.

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

500 złotych na każde dziecko na wakacje, tak w wielkim skrócie można podsumować ideę stworzenia Polskiego Bonu Turystycznego. Bon nie jest wypłacany gotówką, a kodem, który należy okazać przy płatności za wakacyjne atrakcje dzieci. Bonem można opłacić usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Lista podmiotów, które realizują bon turystyczny, aktualizowana jest każdego dnia. Na ten moment, w Nowym Mieście Lubawskim, tylko dwie firmy znajdują się na liście przedsiębiorców u których można zrealizować bon.

Na szczęście bon jest do wykorzystania na terenie całego kraju i ma długi termin realizacji bo aż do do końca marca 2022 r.

Mamy za sobą półmetek wakacji, przed nami sierpień i czas gdy jeszcze zdążymy wyjechać na wakacje z bonem. Lista nadmorskich przedsiębiorców jest długa, jest z czego wybierać. Warto skorzystać z bazy Polskiego Bonu Turystycznego i znaleść interesujące nas miejsce na wymarzone wakacje w Polsce.

Na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow możesz sprawdzić, które firmy honorują bon turystyczny. Można także zgłosić swoją firmę.

Jak uzyskać bon turystyczny i jak z niego korzystać?

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.
Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Kod naszego bonu otrzymamy na adres e-mai. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. W każdej chwili, na profilu PUE ZUS można sprawdzić ile jeszcze zostało do wykorzystania środków z bonu.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. polonistka #2955810 | 95.49.*.* 3 sie 2020 16:41

  Redaktorze, "mieć" i "posiadać" to dwie zupełnie różne rzeczy. Coraz częściej np. mówi si,ę o tym, że jakiś ksiądz posiadł dziecko, choć nie ma dzieci. Jeśli POSIADA Pan żonę, to bezczelnie zapytam: ile razy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages