Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Zachorowań przybywa. Policjanci przypominają o obowiązku noszenia maseczek

2020-08-03 08:56:39 (ost. akt: 2020-08-03 09:01:28)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Nie stosowanie się do obowiązujących obecnie nakazów to zachowanie bardzo nieodpowiedzialne, które może doprowadzić do zwiększenia ilości zachorowań na Covid- 19 na naszym terenie. Przypominamy, że obowiązek noszenia maseczek nie został całkowicie zniesiony.

W sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego dystansu z innymi ludźmi.
Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny. Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych –na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.
Pamiętajmy! Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające,osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.
- W związku z tym, apelujemy do mieszkańców naszego miasta i całego powiatu o stosowanie się do tych obostrzeń - informuje Ludmiła Mroczkowska, rzecznik nowomiejskiej policji - Przypominamy, że nadal obowiązują przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Kary za niestosowanie się do nakazów wynikających z rzeczonego rozporządzenia mogą być dotkliwe. Jest to odpowiedzialność na gruncie prawa wykroczeń, wyrażająca się w 500 złotowym mandacie albo karze grzywny do 5000 zł nakładanej przez sąd.

W ostatnim czasie, w Polsce można zaobserwować wyraźny wzrost zakażeń. W powiecie nowomiejskim 79 osób przebywa w kwarantannie, cztery osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. Niestety jest też jedna chora osoba przebywająca w szpitalu. al


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kol #2955861 | 109.196.*.* 3 sie 2020 18:43

  W sklepach ludzie są bez masek a obsługa nie reaguje. Na przykład w Netto byłam jedyną osobą w masce. W niektórych sklepach nie noszą masek ani przyłbic ekspedientki . Na przykład w Żubrze w Kurzętniku i w Innych sklepach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages