Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

W Jamielniku rozpocznie się budowa biologicznej oczyszczalni ścieków

2020-07-31 15:05:04 (ost. akt: 2020-07-31 15:07:16)

Autor zdjęcia: UG Nowe Miasto Lubawskie

Przejeżdżając przez Jamielnik nie sposób nie zwrócić uwagi na nowe drogi gminne. Jednak to nie jedyna inwestycja zrealizowanych w tej miejscowości w ostatnim czasie. Pod nawierzchniami znajduje się nowoczesna sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Aby jednak w pełni korzystać z tej ostatniej konieczne jest wybudowanie równie nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020 będzie to możliwe. Najprawdopodobniej już w drugiej połowie przyszłego roku część mieszkańców będzie podłączona do nowej sieci.

Wykonawcą ten inwestycji jest doświadczona firma „Przem-Gri” Sp. z o.o. z Olsztyna, która zobowiązała się wykonać prace do końca lipca 2021 r.

Najprawdopodobniej zatem już pod koniec przyszłego roku część mieszkańców Jamielnika zostanie przyłączona do sieci kanalizacyjnej.
Wartość inwestycji to ponad 4,5 mln zł, w tym prawie 3,5 mln zł to kwota pozyskana w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020.

UG Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages