Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Były pobory krwi w Grodzicznie i Biskupcu

2020-07-29 14:37:10 (ost. akt: 2020-07-29 14:41:08)

Autor zdjęcia: Tadeusz Ruczyński

W związku z kontynuacją w 2020 roku XV edycji programu „STRAŻACY W HONOROWYM KRWIODAWSTWIE” pod hasłem „Ognisty ratownik – gorąca krew” w ostatnich dwóch tygodniach odbyły się pobory krwi w Domu Strażaka w Grodzicznie oraz w Remizie OSP w Biskupcu.

Do Domu Strażaka w Grodzicznie zgłosiło się do poboru krwi 26 dawców, a po wstępnych badaniach lekarskich krew oddało 24 dawców z wynikiem prawie 11 litrów, natomiast w remizie OSP w Biskupcu zgłosiło się 34 dawców, a oddało krew 28 dawców z wynikiem prawie 13 litrów krwi.

Już od paru lat w terminarzu letnich miesięcy wpisana jest akcja poboru krwi oprócz Państwowej Straży Pożarnej również w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Podczas wakacji jak co roku szczególnie brakuje tego cennego leku. Dlatego tym bardziej chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które chętnie wspierają tę akcję oddając honorowo krew równocześnie dziękuję organizatorom za pomoc w przeprowadzeniu akcji, a w szczególności strażakom ochotnikom z Grodziczna
i Biskupca.Zapraszam na kolejną akcję oddawania krwi 29 sierpnia br. przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. W tym dniu pod Komendę będzie podstawiony autobus do poboru krwi, który przyjedzie do nas z Olsztyna.

mł. bryg. Tadeusz Ruczyński, Komenda Powiatowa PSP
w Nowym Mieście Lubawskim


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages