Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Świat jednak jest maleńki...

2020-07-29 08:45:40 (ost. akt: 2020-07-29 17:51:46)
Spotkanie z nowomiejskim zespołem Regesaid w Białce Tatrzańskiej

Spotkanie z nowomiejskim zespołem Regesaid w Białce Tatrzańskiej

Autor zdjęcia: Nadesłane

Nowomiejskie Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Błękitna Mila" od lat współuczestniczy w organizacji wypoczynku dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie. W tym roku, dzięki wsparciu m.in. nowomiejskiego starostwa i LGD Ziemia Lubawska i Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego udało się przez tydzień zwiedzić najwyższe polskie góry.

Okazało się przy tym, że świat jednak jest maleńki. Naszą przygodę w Tatrach zaczęliśmy już pierwszego dnia podróży od spotkania z nowomiejskim zespołem Reggaeside w Białce Tatrzańskiej. Mieliśmy ogromną przyjemność porozmawiać z członkami zespołu przed ich występem i obejrzeć bardzo żywiołowy, energetyczny koncert w białczańskich termach, który bardzo ciepło został odebrany przez mieszkańców i licznie zgromadzonych turystów.

To nie jedyny akcent "nowomiejski" bowiem na scenie w roli konferansjera pojawił się góral Jędrek, którego znają chyba wszystkie klasy naszego powiatu, które miały okazję wędrować po Tatrach oprowadzane po górach właśnie przez Jędrka. Z przyjemnością słuchaliśmy jak ze sceny opowiadał o Nowym Mieście, pięknej Drwęcy i mieszkańcach naszego miasta, których poznał przed laty.

W kolejnych dniach udało się przy pięknej pogodzie poznać m.in. Dolinę Kościeliską, jaskinię Mroźną, Dolinę Strążyską wraz z ponad 30-metrowym wodospadem Siklawą, Dolinę Małej Łąki przez którą dotarliśmy na Giewont, Kasprowy Wierch, Morskie Oko i zaporę wraz z zamkiem w Czorsztynie.

W drodze na południe ogromne wrażenie wywarł na młodzieży niemiecki, nazistowski obóz Auschwitz-Birkenau a w powrotnej drodze mamy zamiar zwiedzić Krakowską Starówkę.
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji letniego wypoczynku.
Zbigniew Kremski



Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages