Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Odbył się I Rajd Jagiełły

2020-07-27 14:51:45 (ost. akt: 2020-07-27 14:59:45)
Na rozpoczęcie zmagań rycerskich nieopodal ruin zamku w Kurzętniku zorganizowano I Konny Turniej Rycerski

Na rozpoczęcie zmagań rycerskich nieopodal ruin zamku w Kurzętniku zorganizowano I Konny Turniej Rycerski

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W dniach 17-19 lipca 2020 odbył się I Rajd Jagiełły upamiętniający wydarzenia poprzedzające bitwę pod Grunwaldem czyli „bitwę, której nie było” - zgrupowanie wojsk Jagiełły pod Kurzętnikiem 10 lipca 1410 roku.

Na rozpoczęcie zmagań rycerskich nieopodal ruin zamku w Kurzętniku zorganizowano I Konny Turniej Rycerski. Po pasjonującej walce zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu wójta Gminy Kurzętnik został Roman Wierzbicki reprezentujący Chorągiew Chełmińską z Linowa Królewskiego. Drugi był Krzysztof Cymbał z Klubu Jeździeckiego "Karbówko" – zdobywca pucharu Prezesa Firmy Expom, trzeci Robert Zgardowski otrzymał puchar Fundacji im. Działyńskich.

Następnego dnia z Kurzętnika, szlakiem Jagiełły Bractwo Rycerskie XXVI Chorągwi Zamku BratJan i Nowego Miasta wraz z zaprzyjaźnionymi członkami bractw z Prowincji Pruskiej Kapituły Rycerstwa Polskiego konno, na wozach i pieszo ruszyli przez Krzemieniewo, Jarzębowo do Boleszyna. W Boleszynie po rozbiciu obozu na terenie plebani, kunszt jazdy konnej zaprezentowała kaskaderka i zaklinaczka koni – Paulina Osowska. Ponadto odbyły się zajęcie strzelania z łuki zakończone turniejem łuczniczym dla najmłodszych oraz pokaz tańca dawnego. W turnieju łuczniczym w kategorii senior pierwsze miejsce zajął Adam Krzysztofiak, drugi był Jarosław Nowiński a trzecia Dagmara Karda. Statuetki dla najlepszych łuczników ufundowała Fundacja im. Działyńskich.

Na rozpoczęcie zmagań rycerskich nieopodal ruin zamku w Kurzętniku zorganizowano I Konny Turniej Rycerski Wizyta w Boleszynie Fot. Organizatorzy

Ukoronowaniem Rajdu była niedzielna inscenizacja Zdobycia Rybna z aktywnym uczestnictwem mieszkańców Rybna z Panem Józefem Malinowskim na czele, który wcielił się w postać sołtysa osady Józefa Maliny. Głównym organizatorem i inicjatorem całego wydarzenia był Prezes Fundacji im. Działyńskich Andrzej Andrzejewski. Wszystkim uczestnikom, odbiorcom oraz sponsorom I Rajdu Jagiełły 2020 bardzo dziękujemy za udział i pomoc w organizacji przedsięwzięcia historyczno turystycznego.
Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages