Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Nowe Miasto za 695 lat – wakacyjna zabawa dla wszystkich

2020-07-23 11:18:04 (ost. akt: 2020-07-23 11:22:08)
Jak będzie wyglądać Nowe Miasto Lubawskie za 695 lat?

Jak będzie wyglądać Nowe Miasto Lubawskie za 695 lat?

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Ogłaszamy kolejne wakacyjne wyzwanie dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i okolicznych terenów. To konkurs plastyczny o futurystycznej tematyce.

Po ostatnich, udanych konkursach na kolorowankę i krzyżówkę nowomiejską, które zostały zorganizowane przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim i „Gazetę Nowomiejską”, inicjatorzy zabawy postanowili ją kontynuować i proponują kolejny konkurs, tym razem plastyczny.

Jak informuje Jerzy Grządzielewski, szef Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego, celem konkursu jest wyłonienie najbardziej oryginalnych wizji przyszłości Nowego Miasta Lubawskiego za 695 lat, a przy tym zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta i okolic do kreatywności, pomysłowości i wykonania pracy plastycznej. Uczestnikiem konkursu, zorganizowanego z okazji jubileuszu 695 – lecia założenia Nowego Miasta Lubawskiego, może być każdy mieszkaniec miasta i okolic, bez względu na wiek, płeć i wykształcenie.

Ze względu na różnicę wieku uczestników konkursu, ocena prac będzie się odbywała w kategoriach dzieci, młodzieży i dorosłych. Technika wykonania prac jest dowolna, natomiast format prac zgodnie z regulaminem to A3. Termin nadsyłania czy przynoszenia prac to 31 lipca 2020 roku. O rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni na stronach internetowych organizatorów do 10 sierpnia. Warto też wspomnieć, że prace mogą być przygotowane samodzielnie oraz pod opieką nauczycieli, rodziców czy opiekunów. Mogą też mieć charakter pracy zbiorowej.

Prace można składać w siedzibie Redakcji „Gazety Nowomiejskiej” przy ulicy Wodnej 9 lub w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście. Przewidziane są upominki. Planowane jest też zorganizowanie wystawy.

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Więcej informacji uzyskać można w Referacie Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego — tel. 56 472 96 35, e-mail: promocja@umnowemiasto.pl.
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages