Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Parkuj zgodnie z przepisami

2020-07-20 17:29:36 (ost. akt: 2020-07-20 17:41:44)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci prowadząc kontrole drogowe, interweniując na miejscu utrudnień na drogach, reagując na zakłócenia porządku, wpływają na poziom bezpieczeństwa. Niestety wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników. Wydawać by się mogło, że parkowanie jest proste. Tymczasem życie pokazuje, że nie wszyscy pamiętają o przepisach, a ich inwencja zaskakuje samych policjantów.

Zrobiło się ciepło, dlatego okoliczni mieszkańcy spędzają czas nad zbiornikami wodnymi. Tylko wczoraj nowomiejscy policjanci wzywani byli na interwencje w rejonie ośrodków wypoczynkowych w Ostaszewie i Tereszewie. Obie te interwencje związane były z nieprawidłowym parkowaniem aut.

Ok. godz. 13:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację dotyczącą nieprawidłowego parkowania pojazdów na drodze gruntowej dojazdowej do plaży nad Jeziorem Hartowieckim w miejscowości Ostaszewo. Policjanci, którzy pojechali w miejsce interwencji zastali tam 33 samochody, których kierujący nie zastosowali się do znaku pionowego B-36 „zakaz zatrzymywania się” na drodze gruntowej.

Za pomocą urządzeń nagłaśniających policjanci poinformowali użytkowników tych pojazdów wypoczywających na plaży, by stawili się przy autach i zaparkowali je prawidłowo. Jednak w związku z brakiem reakcji kierujących policjanci wystawili im wezwania celem stawienia się w nowomiejskiej komendzie.
Za powyższe wykroczenie zgodnie z taryfikatorem grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Ok. godz. 17:40 policjanci zostali wezwani na podobną interwencję, tym razem do miejscowości Tereszewo w pobliżu ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Wielkie Partęczyny. Na miejscu funkcjonariusze zastali 16 zaparkowanych aut wzdłuż drogi powiatowej relacji Tereszewo-Ciche. Samochody te zaparkowane były w miejscach zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, na wzniesieniach, spadkach oraz zakrętach drogi. Niektórzy kierujący zaparkowali swe auta w rejonie skrzyżowania uniemożliwiając w ten sposób wykonanie prawidłowych manewrów skrętu w lewo lub w prawo. Za powyższe wykroczenie grozi mandat w wysokości do 500 zł.

Policjanci zapowiadają, że stanowczo będą reagowali na tego typu wykroczenia a sprawcy tych wykroczeń poniosą konsekwencje.

O czym warto pamiętać parkując samochód? Co mówią przepisy?
Zasady dotyczące parkowania znajdziemy w ustawie "Prawo o ruchu drogowym". Ustawodawca określił tam miejsca i sytuacje, w których zatrzymanie i postój są dozwolone.
Przede wszystkim, musimy pamiętać, że zatrzymać pojazd możemy tylko w miejscach, w których jest on widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zatrzymujemy się jak najbliżej krawędzi jezdni, równolegle do niej. Nasz samochód pod żadnym pozorem nie może tamować ruchu. Poza obszarem zabudowanym powinniśmy zatrzymywać się poza jezdnią. Uważamy oczywiście na znaki i pod żadnym pozorem nie parkujemy przy zakazach.

KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hahaha #2950651 | 176.221.*.* 21 lip 2020 06:54

  Jak czytam te bajki o stanowczych policjantach, to pękam ze śmiechu. Oni potrafią być stanowczy tylko wobec protestujących przeciw obecnej władzy. Jak mają coś pożytecznego zrobić, to już ciężko. Tutaj też potrzebowali wezwania. Nie patrolują dróg powiatowych?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ja #2950508 | 5.172.*.* 20 lip 2020 18:37

   Janusze z Grażynami przywieźli swoje bachory nad jezioro to co ich jakieś znaki obchodzą im to się po prostu należy , a potem płacz i brajanki wypisują na murach HWDP bo 500+ trzeba ruszyć

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages