Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podsumowanie drogowe minionego weekendu

2020-07-20 13:15:24 (ost. akt: 2020-07-20 13:38:46)
Nietrzeźwych kierujących wciąż nie brakuje

Nietrzeźwych kierujących wciąż nie brakuje

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do 5 niegroźnej kolizji. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy także 5 kierujących, którzy zanim wsiedli za kierownicę spożywali alkohol. Jeden z nich odpowie także za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W piątek ok. godz. 18:00 na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ruchu drogowego dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości wykazało, że 59 letni mieszkaniec powiatu brodnickiego ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Blisko trzy godziny później doszło do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego także dzięki właściwej reakcji przypadkowej osoby. Dzielnicowi z Biskupca otrzymali informację, że kierujący BMW może znajdować się po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali wskazane auto w Bielicach. Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 28-latka blisko 2 promile alkoholu. Mieszkaniec powiatu iławskiego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny raz skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Taka postawa jest godna pochwały. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców, informują o tym funkcjonariuszy.

W sobotę ok. godz. 7:00 w Radomnie policjant ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego rowerem. 50-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Także w niedzielę uniemożliwiono dalszą jazdę kolejnemu rowerzyście, który zanim wyruszył drogą, pił alkohol. Ok. godz. 10:00 w Gryźlinach zatrzymano do kontroli 54-lata, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Ok. godz. 12:00 w Bratianie zatrzymano kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 62-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Wszyscy zatrzymani poniosą konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego i niezgodnego z prawem zachowania.
Podczas minionego weekendu policjanci pracowali także przy 5 niegroźnych kolizjach.

KPP Nowe Miasto

 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Oka #2950567 | 31.0.*.* 20 lip 2020 21:03

  To naprawdę wyczyn wy prostaki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Oka #2950565 | 31.0.*.* 20 lip 2020 21:01

  To kurwa debile rowery zatrzymywać tylko potrafią. Pseudo policja. Osły.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Oka #2950564 | 31.0.*.* 20 lip 2020 20:58

  To debile rowerzysta to nie kierujący. Buraki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages