Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Julka Rówczyńska dziś ma pierwsze urodziny, obchodzi je w domu

2020-07-16 10:17:36 (ost. akt: 2020-07-16 10:24:08)
Dnia 11 lipca 2020 roku Julka z rodzicami wróciła samolotem do Polski

Dnia 11 lipca 2020 roku Julka z rodzicami wróciła samolotem do Polski

Autor zdjęcia: FB Joanny Rówczyńskiej

Mała Julia Rówczyńska, znana mieszkańcom powiatu nowomiejskiego i nie tylko, dziś kończy roczek. Wróciła niedawno z rodzicami ze Stanów Zjednoczonych i urodziny obchodzi już w rodzinnym Nowym Mieście Lubawskim.

Dnia 11 lipca 2020 roku chorująca na SMA1 Julka Rówczyńska z rodzicami wróciła już z Chicago do domu. Pierwsze urodziny obchodzi w Nowym Mieście Lubawskim.

Przypomnijmy, że od listopada 2019 roku zbierano pieniądze na lek ratujący życie małej nowomieszczanki. Na początku lutego 2020 roku uzbierano potrzebnych niemal 10 mln zł. Potem wszyscy trzymali kciuki, by udało się (pomimo pandemii koronawirusa) polecieć do Stanów Zjednoczonych, gdzie dziecko miało otrzymać terapię Zolgesma. W USA 16 kwietnia dziewczynka otrzymała najdroższy lek świata. Potem były kolejne badania, wizyty u specjalistów i wskazówki dotyczące dalszego leczenia, już w rodzinnym kraju. Dnia 11 lipca Julka z rodzicami wróciła do Polski, gdzie leczenie będzie kontynuowane.

Dziś, w czwartek - 16 lipca 2020 roku Julka Rówczyńska skończyła roczek. Swoje pierwsze urodziny świętuje w gronie najbliższych. Do wszystkich życzeń dla małej nowomieszczanki dołączają się Czytelnicy i zespół redakcyjny „Gazety Nowomiejskiej”.
Grażyna Jonowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages