Siatkarze SP 2 „Sokół” Nowe Miasto zakończyli sezon na podium

2020-07-14 13:46:52(ost. akt: 2020-07-14 14:20:59)
Młodzi siatkarze z nowomiejskiej szkoły "Dwójki" wywalczyli trzecie miejsca w województwie

Autor zdjęcia: SP 2

W Lidze Wojewódzkiej Kinder Sport siatkarze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zakończyli sezon na zajmując III miejsce w kategorii „Trojek" oraz III miejsce w Kategorii „Czwórek”.
W niedzielę 28.06 odbył się ostatni w tym sezonie finał wojewódzkiego etapu ogólnopolskich mistrzostw w minisiatkówce Kinder + Sport. Prawo udziału w finale miały zespoły, które po 4 turniejach eliminacyjnych (5 i 6 nie odbyły się z powodu pandemii) zajęły miejsca 1 - 7.

Nasze zespoły po rundzie eliminacyjnej zajmował: 2 miejsce - zespół „Trójek” i 4 miejsce - zespół  „Czwórek". Finałowy turniej  organizowany przez WMZPS został rozegrany na obiektach MOSiR Kętrzyn i przebiegał zgodnie z reżimem sanitarnym. Nasi zawodnicy po zaciętej walce ostatecznie wywalczyli podium w obu kategoriach.

W kategorii „Trójek” pewnie wygraliśmy swoją grupę, pokonując drużyny: MOSiR Kętrzyn, AZS Olsztyn, a w fazie pucharowej Kurianvolley Olsztyn, na wyższym stopniu podium stanęły drużyny z Elbląga - Truso i Atak.
W kategorii „Czwórek” wygraliśmy mecze grupowe z drużynami: AZS Olsztyn, Kurianvolley Olsztyn oraz Koszałek Węgorzewo II. Wicemistrzem województwa został Koszałek Opałek Węgorzewo I, a mistrzem drużyna Warmii.

Warto wspomnieć, że niemalże wszyscy zawodnicy obu kategorii naszych teamów to uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W przyszłym sezonie drużyna SP 2 „Sokół” wystartuje w rozgrywkach wojewódzkich już w kategorii Młodzik.

W brązowym teamie w kategorii „Trójek” naszą szkołę reprezentowali: Paulo Lisowicz, Hubert Jabłoński, Jakub Gawiński i Jakub Jaroszewski, a brązowymi medalistami w kategorii „Czwórek” zostali: Juliusz Bucha, Miłosz Bochenek, Kornel Zbikowski, Antoni Suchocki.

Wszystkim medalistom oraz trenerowi siatkarzy panu Maciejowi Bochenkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym sezonie siatkarskim.