Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Po akcji poboru krwi w Nowym Mieście pozyskano 9 litrów cennego leku

2020-07-05 10:54:13 (ost. akt: 2020-07-05 11:13:46)
Specjalny  autobus, w którym można było oddać krew stanął przed siedzibą nowomiejskiej straży pożarnej

Specjalny autobus, w którym można było oddać krew stanął przed siedzibą nowomiejskiej straży pożarnej

Autor zdjęcia: Tadeusz Ruczyński

Wczoraj, w sobotę - 4 lipca, przed siedzibą Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim stanął autobus, w którym można było oddać krew. Cennym lekiem podzieliło się 20 osób, a efektem akcji było 9 litrów krwi.

Informuję, że w związku z kontynuacją w 2020 roku XV edycji programu „STRAŻACY W HONOROWYM KRWIODAWSTWIE” pod hasłem „Ognisty ratownik – gorąca krew” w Komendzie Powiatowej PSP odbył się pobór krwi na w/w cel.

W tym dniu zgłosiło się 22 dawców, ale po wstępnych badaniach okazało się, że krew może oddać 20 osób. Dawcy oddali w sumie 9 litrów krwi.

W akcji poboru krwi uczestniczyły osoby z OSP z powiatu nowomiejskiego oraz duże grono osób spoza środowiska strażackiego. W związku z pandemią koronawirusa pobór krwi odbył się przy pomocy autobusu do pobierania krwi, który przyjechał z Olsztyna.

Specjalny  autobus, w którym można było oddać krew stanął przed siedzibą nowomiejskiej straży pożarnej Podczas sobotniego poboru krwi w Nowym Mieście Lubawskim Fot. Tadeusz Ruczyński

Już od paru lat w terminarzu letnich miesięcy wpisana jest akcja poboru krwi oprócz Państwowej Straży Pożarnej również w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Podczas wakacji jak co roku szczególnie brakuje tego cennego leku.

Dlatego tym bardziej chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które chętnie wspierają tę akcję oddając honorowo krew równocześnie zapraszając na kolejną akcję oddawania krwi już w tą sobotę 11 lipca w Domu Strażaka w Grodzicznie oraz 25 lipca w OSP w Biskupcu.

mł. bryg. Tadeusz Ruczyński
Komenda Powiatowa PSP
w Nowym Mieście Lubawskim


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages