Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Niebezpieczne zdarzenia na drogach - w Wawrowicach i Nowym Mieście

2020-07-02 12:18:01 (ost. akt: 2020-07-02 12:31:38)
Kolizja w Wawrowicach

Kolizja w Wawrowicach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pomimo apeli policjantów o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze wciąż zdarzają się kierujący, którzy lekceważą zasady ruchu drogowego. Wczoraj policjanci pracowali przy dwóch zdarzeniach drogowych, w miejscach w których wcześniej dochodziło do podobnych sytuacji.

Wczoraj po raz kolejny doszło do zdarzeń drogowych na drodze wojewódzkiej W538 w Wawrowicach i na skrzyżowaniu ulicy Kasztanowej z Sosnową w Nowym Mieście Lubawskim. Przyczyną tych zdarzeń była brawura kierujących i niestosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym polegające na jeździe z nadmierną prędkością oraz nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.
 
Ok. godz. 18:40 w Wawrowicach kierujący oplem vectra na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na lewą stronę i doprowadził do zderzenia z audi A4 na następnie uderzył w busa renault master. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karny.
 
Godzinę później policjanci pracowali przy kolejnym zdarzeniu drogowym, tym razem na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej z Sosnową w Nowym Mieście Lubawskim. W tym przypadku kierująca fiatem punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym peugeotem. Także w tym przypadku sprawczyni kolizji została ukarana na miejscu mandatem karnym.
 

Kolizja w Wawrowicach Fot. Czytelnik GN

Kierowco pamiętaj
Policjanci apelują, aby prędkość jazdy dostosowana była do warunków na drodze i by stosować się do przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają przez cały czas policjanci. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

KPP Nowe Miasto
 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages