środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowomiejskim- 1000 naniesionych zgłoszeń

2020-06-17 13:56:19 (ost. akt: 2020-06-17 13:59:11)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się popularnością wśród mieszkańców powiatu nowomiejskiego. To narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania na różnego rodzaju zagrożenia. Aktywność i zaangażowanie społeczeństwa oraz szybka i skuteczna reakcja funkcjonariuszy powodują, że czujemy się bezpieczniej. Od początku funkcjonowania mapy w powiecie zostało wprowadzonych 1000 zgłoszeń.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Bezpieczeństwo ma wpływ na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Jednym z narzędzi, które ma przybliżyć Policję do obywatela jest właśnie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęca do reagowania, do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, miejsca pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie. Narzędzie to pozwala na wymianę informacji pomiędzy obywatelem, a Policją oraz zidentyfikowanie różnego rodzaju zagrożeń.
 
Wczoraj na KMZB w powiecie nowomiejskim naniesiono tysięczne zgłoszenie. Od początku funkcjonowania mapy najwięcej zgłoszeń dotyczyło: przekraczania dozwolonej prędkości –404, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych –130, nieprawidłowego parkowania pojazdów –129, ale także niewłaściwej infrastruktury drogowej – 112, bezpańskich psów -37 grupowania się małoletnich -28, nielegalnych rajdów samochodowych – 25, dzikich wysypisk śmieci- 13.
 
Mundurowi weryfikują każde ze zgłoszeń w możliwie najkrótszym czasie. W przypadku potwierdzenia przekazanych informacji funkcjonariusze podejmują interwencje. Praca mundurowych, w niektórych przypadkach, szybko doprowadza do wyeliminowania zagrożenia, w innych policjanci pojawiają się w wskazanych miejscach i interweniują cyklicznie tak długo, aż problem przestanie istnieć.
 
Policjanci w dalszym ciągu zachęcają do korzystania z KMZB. Narzędzie to nie służy jednak do przekazywania pilnych informacji wymagających natychmiastowej interwencji. W takim przypadku należy zawsze korzystać z numeru alarmowego 112.
KPP Nowe MiastoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages