Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Długi czerwcowy weekend na drogach powiatu nowomiejskiego

2020-06-16 15:59:40 (ost. akt: 2020-06-16 16:04:08)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Większe natężenie ruchu i więcej policyjnych patroli na drogach – to elementy wspólne dla przedłużonych weekendów. W miniony weekend policjanci dokładali starań, by doszło do jak najmniejszej liczby zdarzeń drogowych. Niebezpieczni uczestnicy ruchu drogowego byli usuwani z tras i ponosili odpowiedzialność lekkomyślności i lekceważenia przepisów. Bezmyślni kierowcy sprawiają, że funkcjonariusze mają dużo pracy.

Dla policjantów wydłużony weekend zawsze wiąże się z okresem wytężonej pracy – szczególnie na drogach. Nie inaczej było w tym roku. Podczas tego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci.
 
W tym czasie policjanci ruchu drogowego skupiali się na ujawnianiu wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wykonywanie niebezpiecznych manewrów. Podczas kontroli oprócz sprawdzenia wymaganych dokumentów sprawdzali także stan trzeźwości kierowców. Zwracali także uwagę na zachowania w relacjach kierowca - pieszy. Zarówno kierujący, jak i piesi muszą stosować się do zasad ruchu drogowego.
 
Podczas tego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego policjanci skontrolowali blisko 160 kierujących. Ujawnili przy tym popełnione przez nich 102 wykroczenia. W 82 przypadkach polegały one na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w 15 niestosowania pasów i fotelików w autach.
 
Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali jedno prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W piątek w Montowie ok godz. 17:00 pomiar prędkości wykonany przez policjantów wykazał że kierujący hondą civic ma na liczniku 108km/h.

W ten weekend policjanci wyeliminowali z dalszej drogi także kierujących, którzy ruszyli w dalszą drogę pomimo tego, ze wcześniej spożywali alkohol.
 
W czwartek ok godz. 20:45 w Szwarcenowie dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie wykonywania z nim czynności okazało się, że mężczyzna wcześniej pił alkohol. 47-letni mieszkaniec gminy Biskupiec miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
 
W sobotę ok godz. 16:00 w Tereszewie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kurującego ciągnikiem rolniczym. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 46-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.
 
Także w sobotę ok. godz. 18:40 w Bielicach dzielnicowi z Biskupca zatrzymali kolejnego rowerzystę. 34-letni mieszkaniec gminy Biskupiec miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.
 
Wieczorem, ok godz. 21:00 na ulicy 19 stycznia w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi a3. 26-letni mieszkaniec gminy Rybno miał w organizmie blisko promil alkoholu.
 
Podsumowując miniony długi weekend można stwierdzić, że na naszych drogach było bezpiecznie. Od środy do niedzieli na terenie powiatu nowomiejskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali przy 6 niegroźnych kolizjach.
 KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages