Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

“Nauka dla Ciebie - bawmy się w naukę” w nowomiejskiej "Dwójce".

2020-06-10 12:11:31 (ost. akt: 2020-06-10 12:16:46)

Autor zdjęcia: SP 2

Nauczyciel fizyki Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim pani Anetta Gosik –Suchocka zorganizowała zajęcia dodatkowe “Nauka dla Ciebie-bawmy się w naukę”.

Celem zajęć było zdobywanie podstawowej wiedzy o otaczającym nas świecie w trakcie zabawy. Przejawianie inicjatyw i realizowanie własnych pomysłów oraz poszukiwanie różnych, nietypowych rozwiązań. Pierwszym z zadań było przeprowadzenie doświadczenia z zimnym i gorącym powietrzem. Do przeprowadzenia potrzebne były następujące przedmioty: balonik, lodówka, centymetr krawiecki. Zadanie polegało na nadmuchaniu balonika, zawiązaniu dokładnie otworu, tak, aby powietrze nie uciekało, i zmierzenie jego obwodu za pomocą centymetra krawieckiego. Następnie należało włożyć balonik na pół godziny do lodówki i po wyjęciu ponownie zmierzyć jego obwód.  Kolejnym zadaniem problemowym była odpowiedź na pytanie 
dlaczego w mroźny dzień widzimy nasz oddech? Ponadto uczniowie musieli wyprodukować klej w warunkach domowych z produktów spożywczych. W rozwiązaniu zadań liczyła się pomysłowość uczniów i oryginalne rozwiązania. 
Pani Anetta wszystkim dziękuje za podjęcie się dodatkowej pracy, a w szczególności Kasi Szymankiewicz i Bartkowi Banackiemu z klasy 7a za  oryginalne przedstawienie rozwiązań zadań problemowych.
SP 2


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages