Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Kolejni kierujący rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym

2020-06-09 12:37:17 (ost. akt: 2020-06-09 12:42:36)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. Niestety, wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Wczoraj dokumenty straciło dwóch mężczyzn.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Wczoraj ok. godz. 19:00 w Brzoziu Lubawskim policjanci ogniwa ruchu drogowego zauważyli opla astrę, którego kierujący jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że auto miało na liczniku 120 kh/h. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia do kontroli drogowej. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 27-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi powiatu brodnickiego także prawo jazdy

 Podobny los spotkał innego kierowcę, tym razem renault megane, który został zatrzymany godzinę później w Gwiździnach. Policyjna kontrola wykazała, że 47-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 70km/h.
 
Pamiętajmy!
Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.
KPP Nowe Miasto

 
 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages