Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Na plac zabaw w nowych realiach: albo maseczka, albo dystans

2020-05-30 09:07:50 (ost. akt: 2020-05-30 09:08:20)

Autor zdjęcia: archiwum

Od 30 maja 2020 przestaje obowiązywać zakaz korzystania z placów zabaw i siłowni zewnętrznych.

Cieszą się zapewne najmłodsi, którzy spragnieni zabawy chętnie ruszą na place zabaw. Jednak rodzice będą mieli spory kłopot. Według wytycznych, na placu zabaw nie trzeba nosić maseczki tj. zasłaniać ust i nosa pod warunkiem zachowania dystansu od innych osób.

Powstaje pytanie: jak upilnować, aby dzieci nie bawiły się ze sobą?
- Otwieramy place zabaw, ale liczymy na zdrowy rozsądek rodziców i że nie będzie kumulacji użytkowników - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wychodzi na to, że najlepiej samemu ocenić czy na placu zabaw nie ma tłumu. Jednak możliwe, że to za mało, bo dzieci w naturalny sposób będą chciały się razem pobawić. W tej sytuacji powinny mieć zasłonięte usta i nos. Nie dotyczy to dzieci poniżej 4 roku życia.

Nie ma jeszcze wytycznych co do dezynfekcji urządzeń do zabawy, dlatego rodzice proszeni są o dezynfekowanie dzieciom rączek przed korzystaniem np. z huśtawki.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym(29 maja) wydaniu m.in.


Dziki spacer po ZatorzuPochwała dzika
My, Polacy generalnie zwierzęta kochamy, tyle że jakoś tak wybiórczo. Karpia na Wigilię mordujemy bez skrupułów. Nasz sposób na dzikie krowy — to wybić je do nogi. I mamy problem z dzikiem. A może jednak dzik z człowiekiem?

Sąsiad, na którego można liczyć
Dobrych informacji nigdy za wiele, a już szczególnie, kiedy mamy pandemię. Tym większe brawa dla tych, którzy w tym trudnym czasie, pamiętają o innych, spiesząc z konkretną pomocą, realnym wsparciem. A gdy jeszcze robią to od lat, tym brawa większe.

Jarosław Tokarczyk - prezes grupy WMSpotkajmy się online 9 czerwca
Życie w trakcie i po pandemii to tematyka Kongresu Przyszłości, który odbędzie się już 9 czerwca. Tym razem spotkamy się online. Kolejne wydarzenie planowane jest 26 listopada. O obu wydarzeniach rozmawiamy z organizatorami — Beatą i Jarosławem Tokarczykami.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kuba #2928021 | 94.254.*.* 31 maj 2020 21:35

  Dzieci 2 metry od siebie np. w piaskownicy HaHa przecież to jest wymysł umysłowo chorego człowieka.Mam lepszy pomysł dzieci na plac zabaw wchodzą tylko i wyłącznie na smyczy niczym psy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2927680 | 77.20.*.* 30 maj 2020 21:13

  Hahahahaha kto to wymyśla takie rzeczy? Musi palić dobre zioło. Chciałbym poznać tych ludzi. Ale zapowiada się dobre widowisko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nie covidowi #2927464 | 94.254.*.* 30 maj 2020 11:29

  Już widzę upilnowanie nakazanych odległości przez naszych milusińskich. Chyba, że będą miały wzięcie w handlu skakanki i któraś z lasek posłanek zaproponuje odległość między dziećmi na długość skakanki. Wynosi to około 215 cm dla dziecka o wzroście do 150 cm. Najbezpieczniejszy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages