Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

19-latek z powiatu nowomiejskiego, za zniszczenie pomnika w Toruniu, usłyszał zarzuty [VIDEO]

2020-05-21 15:10:28 (ost. akt: 2020-05-21 15:13:07)

Autor zdjęcia: KMP Toruń

Dwóch kolegów poprzedniej nocy urządziło sobie spacer po Toruniu niszcząc przy tym dwa pomniki i elewacje dwóch budynków. Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za to, że działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonali umyślnego uszkodzenia mienia oraz znieważenia pomników. Grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj tj. 20.05.2020 roku, około godz. 4:00, czujny przechodzień zaalarmował patrol Straży Miejskiej , że coś się dzieje przy jednym z pomników w centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast tam pobiegli. Na ich widok dwóch mężczyzn rzuciło się do ucieczki. Po krótkim pościgu strażnicy ujęli jednego z nich i przekazali patrolowi policji. Jak się okazało to niespełna 20- letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, w województwie warmińsko – mazurskim. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prosto z komisariatu trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na wytrzeźwienie.

http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/139/139-275474.jpg

Krótko po zdarzeniu kryminalni z komisariatu Policji Toruń Śródmieście mieli już swoje ustalenia dotyczące drugiego ze sprawców. Mężczyzna wiedząc, że policjanci go poszukują sam zgłosił się na komisariat. Ten mężczyzna pochodzi z Torunia a zatrzymany wcześniej rówieśnik z powiatu nowomiejskiego jest jego kolegą.
Wczoraj ( 20.05.) mieszkaniec Torunia z ust śledczych usłyszał trzy zarzutu. Policjanci zarzucili mu działając wspólnie i w porozumieniu z wcześniej zatrzymanym mężczyzną w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonał umyślnego uszkodzenia oraz znieważenia pomnika poprzez ich pomalowanie. Policjanci ustali, że obaj mogą stać za zniszczeniem elewacji i okien w jednym z toruńskich liceów , wybicie jednego z nich oraz pomalowanie elewacji przy Centrum Sztuki Współczesnej. Szkody wynikłe z ich umyślnej działalności wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.
Wczoraj prokurator zdecydował, że torunianin będzie musiał do czasu zakończenia sprawy dwa razy w tygodniu zgłaszać się do najbliższego komisariatu policji na policyjny dozór, obowiązuje go zakaz opuszczania kraju i będzie musiał zapłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego.

http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/139/139-275472.jpg

Teraz obu mężczyznom grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywna.
KMP Toruń Wioletta DąbrowskaCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stańczyk #2924127 | 178.42.*.* 22 maj 2020 10:42

    To który z nich usłyszał zarzuty: torunianin czy nowomieszczanin? Bo coś innego wynika z tytułu artykułu, a coś innego z jego treści.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages