Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Policja ostrzega przed oszustami na tzw. „BLIKA”

2020-05-18 18:48:09 (ost. akt: 2020-05-18 18:50:51)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci apelują o zwrócenie uwagi na oszustów działających metodą na tzw. „Blika”. Przestępcy wykradają dane z kont społecznościowych namawiając użytkowników o szybką pożyczkę na zakupy z wykorzystaniem kodu „Blik”. W miniony weekend jedna z poszkodowanych osób straciła w ten sposób 1000 złotych.

W miniony weekend do nowomiejskiej komendy Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na BLIK-a”. Ofiarą tego oszustwa padła mieszkanka naszego powiatu. Oszust za pośrednictwem jednego z komunikatorów wysyłał kobiecie wiadomość, w której podawał się za jej znajomą oraz prosił o wygenerowanie i podanie mu kodu BLIK. Sprawca tłumaczył to pilną potrzebą zrealizowania przelewu w celu uiszczenia opłaty i chwilowymi problemami w swoim banku. W ten sposób oszustowi wykorzystującemu chęć niesienia pomocy udało się wyłudzić 1000 złotych.
 
"Oszustwo na BLIK-a” to nowy i coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy. Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść. W przypadku przekazania kodu BLIK, jeśli w ustawieniach aplikacji bankowej nie zostało zaznaczone, że operacja wymaga zatwierdzenia przez właściciela konta, osoba która go otrzyma może wypłacić pieniądze bez użycia karty.
 
Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze, skontaktujmy się z tą osobą telefonicznie i sprawdźmy czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci.
KPP Nowe Miasto


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. POPOTRZEBUJACY , W AKCJI #2922708 | 88.156.*.* 19 maj 2020 07:56

    POPOTRUPACH POPO KASE

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages