Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

W lipcu zabrzmi pierwszy gwizdek na boisku w Mrocznie

2020-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2020-05-17 09:36:27)

Autor zdjęcia: UG Grodziczno

Długo wyczekiwana inwestycja dla mieszkańców Mroczna i okolicznych miejscowości jest na bardzo zaawansowanym etapie. Termin oddania kompleksu sportowego to koniec lipca 2020 roku. Za ponad 3,1 miliona złotych w Mrocznie powstaje wielofunkcyjny obiekt sportowy.

Budowa boiska w Mrocznie była planowana od dawna. Zanim ruszyła, przeprowadzono siedem przetargów, prowadzono rozmowy na sesjach Rady Gminy Grodziczno oraz konsultacje społeczne. Po korekcie budżetu w 2019 roku oraz zmniejszeniu zakresu inwestycji, gmina Grodziczno ogłosiła kolejny przetarg na budowę kompleksu sportowego w Mrocznie. Zgłosiły się do niego cztery firmy, z których dwie przedstawiły oferty mieszczące się w założonym budżecie. Ostatecznie wykonawcą inwestycji została firma z Dąbrowy Górniczej, która wcześniej budowała stadion w Nowym Mieście.

We wsi Mroczno powstaje obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Dla miłośników piłki nożnej, a szczególnie tamtejszej drużyny piłkarskiej, to spełnienie marzeń.
— Z przyjemnością obserwujemy postęp prac budowlanych. Prace idą zgodnie z planem. Czekamy na finał budowy planowany na 31 lipca tego roku — mówi Krzysztof Zielazny z KS Mroczno. — W budynku została wykonana instalacja elektryczna, niebawem robiona będzie elewacja — dodaje.

Inwestycja będzie spełniała wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej, a to daje szansę na uzyskanie licencji klubowi KS Mroczno. Poza pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim, powstanie bieżnia prosta oraz szatnia z zapleczem. Na terenie obiektu będzie 300 miejsc siedzących dla kibiców i dwa parkingi. Aby wszystko mogło powstać, konieczne było wykonanie ogromnych prac ziemnych.
Obok Orlika w Grodzicznie, kompleks sportowy powstający w Mrocznie będzie nawiększym i najlepiej wyposażonym obiektem sportowym w gminie Grodziczno.
Alina Laskowska


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (16-17 maja) wydaniu m.in.

Wszyscy rapujemy!
Koronawirus ma wpływ na nasze życie w absolutnie każdej jego odsłonie… Zasadniczo najbardziej nam wpływa na zdrowie, ale na pracę nam też wpływa, na plany wakacyjne i na spędzanie czasu wolnego… Na wszystko, bez krzty umiaru!

Danuta Chada w TogoNazwano ją matką chrzestną szkoły w Tchambie
Danuta Chada przez kilkanaście lat marzyła o tym, by zobaczyć Afrykę. W końcu udało jej się to marzenie spełnić... aż trzy razy. Przy okazji spełnia marzenia afrykańskich dzieci. — Są wspaniałe — mówi emerytowana dziś nauczycielka. — Jestem nimi zauroczona.

Mamy prawo do Warmii
Ktoś inny może szukać swoich korzeni w dokumentach. Moje dokumenty fruwają między gałęziami — mówi Łukasz Staniszewski. Olsztyński prozaik, dramaturg oraz autor słuchowisk wydał niedawno debiutancką książkę „Małe Grozy”.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tw #2922296 | 178.213.*.* 18 maj 2020 09:57

    W końcu coś się dzieje w tej gminie

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages