Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Kaskadowy pomiar prędkości - podsumowanie policyjnych działań

2020-05-16 13:38:07 (ost. akt: 2020-05-16 13:41:50)
W czasie policyjnych działań

W czasie policyjnych działań

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Nowomiejscy policjanci ruchu drogowego podobnie, jak ich koledzy w całym kraju przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. Kaskadowy pomiar prędkości. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Dzięki temu policjanci mogą skuteczniej zahamować zapędy kierowców, którzy nie respektują limitów dopuszczalnej prędkości.
 
Szczególnym nadzorem zostały objęte główne ciągi komunikacyjne oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci z nowomiejskiej drogówki podczas wczorajszych działań współpracowali z funkcjonariuszami z ościennych Komend Powiatowych Policji w Brodnicy, Działdowie i Iławie.
 
Funkcjonariusze ruchu drogowego zdają sobie sprawę, że sam fakt pojawienia się na trasie policyjnego radiowozu działa na kierowców w sposób prewencyjny. Wszyscy wokół pamiętają o przepisach ruchu drogowego, chętnie się do nich stosują, jadą zgodnie z dopuszczalną prędkością, niektórzy dopiero wtedy w pośpiechu zapinają pasy lub natychmiast kończą rozmowy przez telefon. Kiedy miną policyjny radiowóz, sytuacja często wraca do punktu wyjścia - szybciej, bardziej brawurowo, bez zwracania uwagi na znaki drogowe… Wydawać by się mogło, że kierowcy powinni stosować się do zasad ruchu drogowego nie dla uniknięcia mandatu, a dla własnego bezpieczeństwa. Tymczasem jak pokazuje życie - nie zawsze tak jest.
W czasie policyjnych działań
 
Podczas działań policjanci skontrolowali 42 kierujących i ujawnili 34 przypadki przekroczenia prędkości. Przypominali także uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages