Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Policyjne, drogowe podsumowanie minionego weekendu

2020-05-11 13:51:22 (ost. akt: 2020-05-11 14:06:16)
Podczas zdarzenia na nowomiejskiej ulicy Narutowicza

Podczas zdarzenia na nowomiejskiej ulicy Narutowicza

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Na policjantach z komórek ruchu drogowego spoczywa wielka odpowiedzialność za każdym razem, gdy wyruszają na służbę. To oni prowadząc kontrole drogowe, interweniując na miejscu utrudnień na drogach, reagując na zakłócenia porządku w ruchu drogowym wpływają na poziom bezpieczeństwa jego uczestników. Niestety to właśnie wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników.

W piątkowe popołudnie ok godz. 16:00 na ulicy Narutowicza w Nowym Mieście Lubawskim kierujący oplem vivaro nie dostosował prędkości do warunków ruchu, na zakręcie drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem astrą. Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem.

Podczas zdarzenia na nowomiejskiej ulicy Narutowicza  Auto po zdarzeniu na ul. Narutowicza

Także w piątek, ok godz. 19:00 w Nowym Mieście doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ze zgłoszenia, które przyjęli policjanci wynikało, że kierujący samochodem osobowym jadąc ulicą Wojska Polskiego uszkodził zaparkowanego przy jednej z posesji volkswagena golfa oraz 10 słupków drogowych. Sprawca ten zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci pracowali jednak nad ustaleniem jego danych. Odpowiedzialny za całe zajście 26-letni mieszkaniec Kurzętnika został już ukarany mandatem karnym.

Podczas zdarzenia na nowomiejskiej ulicy Narutowicza  Piątkowe zajście na ul. Wojska Polskiego


Podczas zdarzenia na nowomiejskiej ulicy Narutowicza  Uszkodzone auto na ul. Wojska Polskiego

W sobotę ok. godz. 16:00 w Montowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym marki SAAB, który przekroczył prędkość. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego nie powinien w ogóle wsiadać za kierownice auta bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Około godziny 22:15 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego rowerzysty, które miało miejsce na ulicy Narutowicza. Z relacji zgłaszającego mężczyzny wynikało, że zauważył jadącego całą szerokością jezdni rowerzystę, wówczas nabrał podejrzeć co do jego stanu trzeźwości. Mężczyzna uniemożliwił mu dalszą jazdę. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. 27-leni mieszkaniec naszego miasta miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W niedzielę, zatrzymano kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących.
W Kurzętniku przed południem kierujący vw passatem 42-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Wieczorem natomiast na ulicy Długiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem 34-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec miasta ma w organizmie ponad promil alkoholu.
KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages