Bajkowe spotkania w bibliotece [ZDJĘCIA]

2020-05-10 12:00:00(ost. akt: 2020-05-11 08:03:26)

Autor zdjęcia: Elżbieta Olszta

Miały być miesiące pięknej przygody z czytelnictwem wśród dzieci. Czas spotkań z osobami, które czytały bajki, wiersze i powieści. Cały cykl przerwał koronawirus.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 w jamielnickiej bibliotece publicznej powstały nowe pomysły na promocję czytelnictwa wśród przedszkolaków i najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Jamielniku. Przygotowany został cykl spotkań w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Raz w miesiącu dzieci spotykały się z ciekawymi osobami, które gościły w jamielnickiej bibliotece, by wprowadzić młodych czytelnikom w magiczny świat książki. Mali czytelnicy brali aktywny udział w spotkaniach, wcielali się w postacie z bajek czy przygotowywali wyjątkowe scenerie. Były też pląsy do bajkowej muzyki. Wszystko po to, by dzieci obrazowo zapamiętały tytuł i treść tekstu literackiego.
— By uatrakcyjnić spotkania i wprowadzić nieco pozytywnych emocji, bajkę czytali zaproszeni do biblioteki goście — informuje Elżbieta Olszta, bibliotekarka wiejskiej książnicy w Jamielniku.
W rolę lektorów wcielili się Tomasz Waruszewski — wójt gminy Nowe Miasto, Agnieszka Paturalska – Miehlau — sekretarz nowomiejskiej gminy, Barbara Grzywacz – radna powiatowa, Zbigniew Wiśniewski – przewodniczący Rady Gminy Nowe Miasto, Edyta Gorzka – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Nowe Miasto oraz radni gminni Edyta Włodarska i Mirosław Dajos, Małgorzata Jankowska – dyrektorka jamielnickiej szkoły i policjantka Dorota Kaczmarska.
— Także ja miałam okazję być lektorką wraz z Nikolą Szpakowską, uczennicą Szkoły Podstawowej w Jamielniku, która jest członkinią Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Jamielniku — mówi Elżbieta Olszta. — Bardzo chciałam podsumować nasze działania wraz z zakończeniem roku szkolnego. Niestety sprawy potoczyły się inaczej. Wkradł się koronawirus, który także nam pomieszał plany — podsumowuje pani Elżbieta.
Miejmy nadzieję, że po wakacjach będzie można kontynuować tego typu inicjatywy, bo czytanie książek oraz przebywanie w świecie bajek wzbogaca wyobraźnię i kształtuje młode pokolenia, uczy wrażliwości i pokazuje, jak wartościowo można spędzić czas.
Alina Laskowska



Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (11 maja) wydaniu m.in.

Inwestor nie wyląduje w Gryźlinach Nie będzie inwestycji na lądowisku w podolsztyńskich Gryźlinach. Miała tu powstać fabryka elementów budowlanych z litego drewna. Jednak austriacki inwestor wycofał się i rozmowy zostały przerwane. Poszło o cenę działki i rosnący opór społeczny.

Witaj szkoło, żegnaj szkoło
W połowie maja mamy poznać decyzję w sprawie dalszej organizacji pracy szkół. Na razie zajęcia są wstrzymane do 24 maja. Ale można już przewidzieć, co zmieni się w ich pracy. Wielu uczniów i nauczycieli chce wrócić. Tylko czy to ma sens?

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci 9-latka
Właściciel lunaparku, w którym miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 9-letniego chłopca, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.




2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5