Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

By zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w kwestii zaopatrzenia w wodę...

2020-05-06 11:39:53 (ost. akt: 2020-05-06 11:51:49)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Nowym Mieście Lubawskim, by zwiększyć bezpieczeństwo zaopatrzenia mieszkańców w wodę pitną, realizuje inwestycję, która kosztuje około 70 tysięcy złotych.

Wokół słyszymy w mediach o prognozach suszy, która ma dotkliwie dać się we znaki i której symptomy już odczuwamy. Za tym idzie rosnące zapotrzebowaniem na wodę przez mieszkańców w Nowym Mieście Lubawskim.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na bieżąco podejmuje stosowne do sytuacji działania. Właśnie realizowana jest ważna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę pitną, do czasu wybudowania nowej stacji uzdatniania wody przy ulicy Makuszyńskiego.

Realizowana inwestycja będzie kosztowała prawie 70 tys. zł. Polega ona na wykonaniu dodatkowych, drugich przyłączy od studni głębinowych przy ulicy Piastowskiej i Wodnej do stacji uzdatniania wody przy ulicy Wodnej — informuje Maciej Przybylski, prezes MPGK.

W ramach robót pod dnem rzeki Drwęcy, przeciskiem sterowanym, położona została rura osłonowa o długości 60 m i średnicy 315 mm z wewnętrznym rurociągiem o średnicy 160 mm, którym popłynie surowa woda do stacji uzdatniania. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane do połowy maja. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rada #2917226 | 5.173.*.* 7 maj 2020 09:31

  Niech administracje pozamykają w pralniach w blokach, na działkach i inne nieopomiarowane wspólne punkty poboru wody przez mieszkańców. Jedni nie mają wystarczającego ciśnienia wody, a inny podlewają sobie ogródki i trawniczki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bcou #2916792 | 178.36.*.* 6 maj 2020 13:56

  Dlaczego przez tyle lat nie wykopaliście wiecej studni głębinowych

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages